2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B L A N S K O - Fotbalisté FK APOS Blansko v 9. kole divize nedokázali na domácím hřišti skórovat ani z těch největších šancí, když celkem třikrát nastřelili konstrukci hostující branky. Navíc je ve druhém poločase výrazně podržel Aleš Slanina, který zlikvidoval dvě tutovky. I díky tomu svítily na světelné tabuly po závěrečném hvizdu rozhodčího dvě nuly.

Delegát: Matyáš

Slanina - Bubeníček, Pokorný, Němec (C), Šíp - Fous (65. Sehnal), Janíček (65. Farník), Kostka, Hájek - Traxl (80. Novotný), Bednář Náhradníci: Španěl, Novotný, Sehnal, Nečas, Farník, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil

Heča - Polák (C), Ruman, Grabec, Svízela - Višváder (75. Borusík), Hesek, Semela, Pyclík - Sasín (79. Bančák), Dolina (88. Fryšták D.) Náhradníci: Fryšták D., Borusík, Bančák, Fryšták T. Trenér: Jiří Dekař

Domácí lodivod Zbyněk Zbořil změnil oproti minulému utkání sestavu na několika místech. Na postu stopera nastoupil místo Novotného Pokorný, uprostřed zálohy operoval vedle Kostky Janíček, Fous se z útoku přesunul na pravý kraj zálohy a měl spolu s Bednářem podporovat útočníka Traxla. Hostující trenér Jiří Dekař nemohl pro utkání využít služeb žádného hráče z ligového A mužstva, protože v Uherském Hradišti hrál od 16:00 ostravský Baník.

Po úvodním oťukávání přišel první důležitý okamžik v 16. minutě. Bednář posunul před vápnem míč Traxlovi, domácí útočník z nadějné pozice přestřelil hostující branku. O pět minut později se měl co ohánět brankář Slovácka B Heča, který vyrazil ránu Bednáře z trestného kopu na roh. Po hluché pasáži, kdy se hra odvíjela mezi vápny zahrozilo ve 36. minut opět duo Bednář Traxl. Prvně jmenovaný přihrál svému parťákovi, ten i se svojí druhou šancí naložil stejně jako v prvním případě - míč opět skončil nad. Poločas uzavřel rohový kop Bednáře, po němž střílel vedle Hájek.

Po změně stran přidala obě mužstva na tempu, což se projevilo i v počtu vypracovaných šancí. V 50. min. se po kombinaci dostal míč k Bednářovi, jeho volej se do Hečovy branky nevešel. Vzápětí na druhé straně zblokoval střelu Doliny Němec na roh. Po jeho úspěšném ubránění podnikli Blanenští protiútok do otevřené obrany Slovácka, ten zakončil Fous přízemní střelou vedle pravé tyče. V 60. min. se ve vápně odrazil míč k osamocenému Bednářovi, který bohužel pro Blansko z bezprostřední blízkosti trefil břevno. Za tři minuty se podařenou střelou prezentoval Traxl, Heča ji dokázal vyrazit na roh. V 65. okysličili sestavu domácích kanonýr Sehnal a špílmachr Farník. Prvně jmenovaný mohl po deseti sekundách pobytu na hřišti skórovat, po centru zprava neměl blonďatý útočník ideálně nastavená mířidla a jeho hlavička tak skončila vedle. V 70. minutě si Pokorný nevšiml dotírajícího Sasína, jeho zpětnou hlavičku hostující útočník vystihl, díky pozornému Slaninovi však hosté tuto příležitost nezužitkovali. V 74. minutě si ideální centr Farníka zpracoval ve vápně Sehnal, který ani nadvakrát nepropasíroval míč do branky. Za dvě minuty se na blanenskou branku řítil osamocený útočník Dolina, jeho sólový nájezd Slanina bravurním zákrokem zneškodnil a vysloužil si potlesk diváků. V 81. minutě měli hosté poslední šanci ke skórování, kdy se do vápna dostal Pyclík, zamířil však pouze vedle. V 87. minutě byl před vápnem faulován Farník. K exekuci trestného kopu se postavil kapitán Němec, jehož podařenou střelu přes zeď zastavila spojnice. V zajímavém utkání se tak rozešly oba týmy smírně, vzhledem k průběhu druhého poločasu však mohl být výsledek všelijaký.