28.07.2019  |  MJ, Foto: Josef Kratochvíl

Bitva ve Skašticích dospěla až do penaltového rozstřelu, úspěšnější byli domácí

B l a n s k o - Předkolo MOL Cupu ve Skašticích nedopadlo pro blanenské barvy dobře. Po brankách Zavadila a Gojse vedli domácí v 62. minutě už 2:0. Blanenští však v závěru přeci jen dotlačili dvakrát míč do brány zásluhou Urbančoka a Štrombacha (z penalty) a vynutili si prodloužení. Ani po něm však zápas neměl svého vítěze a na řadu musely přijít penalty. V nich byli úspěšnější domácí. kteří si zahrají 1. kolo MOL Cupu proti Líšni.

pohár, sobota 27.7.2019, 17:00
3TJ Skaštice
Sestava: Doležal – Sedlo, Kropáček, Štrbák, Šulek – Buchta, Paděra (46.Urbančok) – Žák, Bednář (67.Traore), Štrombach (100.Minx) – Tulaydan (67.Huška)
Poločas: 1:0 Branky: 22: Zavadil, 64. Gojs - 74. Urbančok, 90+2. Štrombach Osobní tresty: ŽK: 55. Motal T., 90+2. Motal L. - 100. Buchta, 120. Huška
Doba hry: 45+0, 45+2
Počet diváků: 300
Rozhodčí: Mrázek - Pochylý, Slováček

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko:
„Klasický pohárový zápas. Obětavý soupeř, který hraje na hraně a váží si každé šance k ohrožení branky a u nás naopak velmi špatná produktivita. V první půli jsme dostali branku po odvráceném rohu, ale nutno říct, že každá standartka v podání Konečníka byla nebezpečná. Naše situace ve vápně jsme přehrávali a hlavně jsme nabízeli dobře bránícím domácím brejkové situace po našich chybách. Druhý poločas byl z naší strany lepší, soupeře jsme zmáčkli, ale domácí hráli ve vlastním vápně na hraně sebeobětování. Několik střel zblokovali hlavou, padali do střel a bylo velmi těžké se tam prosadit. Když jsme to mohli zlomit penaltou, tak jsme ji neproměnili a hned na to dostali na 2:0. Po dvojitém střídání jsme hru zjednodušili, dostali se do hry kontaktním gólem, ale opět se nám nepodařilo několik šancí včetně sólového nájezdu proměnit. V nastaveném čase se podařilo vyrovnat z penalty po faulu na Traoreho a věřili jsme, že prodloužení proti unavenému soupeři zvládneme. Obraz hry se nezměnil, ale nedokázali jsme v prodloužení dostat hru do tempa. Hodně se hra kouskovala, ale i tak jsme si tam něco vytvořili, ale se stejným výsledkem jako v normální hrací době. Penaltový rozstřel jen podtrhl naši střeleckou pohodu v tomto zápase. Doležal chytil první dvě penalty domácím, ale nedokázali jsme na to reagovat. V zápase jsme kopali 7 penalt a dali jen tři, o šancích ani nemluvě. Takže se není o čem bavit, gratuluji soupeři k postupu a mě mrzí, že jsme Blansko připravili o kvalitní konfrontaci s druholigovou Líšní.“