25.01.2015  |  Boris Hasa

Blansko drželo s Prostějovem krok pouze poločas

Blansko drželo s Prostějovem krok pouze poločas

V y š k o v / B l a n s k o - Pouze v prvním poločase dokázali držet krok se soupeřem ze špičky tabulky MSFL fotbalisté FK Blansko. V úvodním přípravném utkání podlehli svěřenci trenéra Kuglera celku 1. SK Prostějov jednoznačně 7:0.

 
 
přát., UT Vyškov, sobota 24.1.2015, 13:00
71. SK Prostějov
Sestava: Kofroň (55. Konečný) - Hirsch, Sus, Zatloukal (46. Rus), Pančochář - Koudelka (55. Prokop), Petržela (46. Sečkář), Fládr, Langer (66. Petržela) - Šteigl (72. Kopečný), Machálek
Trenér: František Jura
0FK Blansko
Sestava: Juran, Švancara - Gromský, Buchta, Bubeníček, Šíp, Jarůšek, Šplíchal, T. Zouhar, Doležel, Nečas, Trtílek, Beneš, Hansl, Chloupek, Pernica, R. Keprt, Pokorný
Trenér: Michal Kugler
Poločas: 1:0
Branky: 53., 62. a 90. Machálek, 7. Koudelka, 50. vlastní Šíp, 52. Langer, 70. Petržela

Komentář k zápasu

V prvním přípravném utkání Blansko nastoupilo na umělé trávě ve Vyškově proti Prostějovu. V jeho sestavě chyběla zkušená trojice bývalých ligových hráčů ve složení Tomáš Bureš, Lukáš Zelenka, Karel Kroupa. Trenér František Jura do obranné formace zařadil čerstvou posilu ze Zbrojovky Brno Martina Suse. Na pravém okraji zálohy pak operoval od úvodních minut v Blansku dobře známý Jan Koudelka.

A byl to právě odchovanec boskovické kopané, který hned při prvním útoku prověřil pozornost čerstvého držitele titulu Fotbalistu roku 2014 okresu Blansko Davida Jurana, který prudkou střelu bývalého spoluhráče vytěsnil na roh. Po něm si blanenský brankář poradil také s pokusem Šteigla z bezprostřední blízkosti.

V 7. min. se po zaváhání Blanenských dostal Jan Koudelka do úniku, který zakončil mazácky střelou ke vzdálenější tyči - 1:0. Za dalších šest minut se mohl střelec úvodní branky radovat podruhé, tentokrát však měl sám před Juranem vychýlenou mušku. Na druhé straně sice brankář Kofroň příliš práce neměl, některé akce v podání Blanska však vyhlížely nadějně. I když soupeř měl kvalitnější pohyb s míčem i bez něj, nevyzněl obraz hry pro svěřence trenére Kuglera v prvním poločase vůbec špatně.

Bohužel po změně stran začali Blanenští kupit chyby a soupeř je dokázal trestat. V 50. min. po rohu Pančocháře zamířil nešťastně do vlastní branky obránce Šíp - 2:0. Za další dvě minuty překonal Švancaru osamocený Langr - 3:0. Ihned poté si střelecký účet utkání otevřel Machálek, který v 62. min. svoji druhou brankou v utkání zvyšoval na rozdíl pěti branek.
V 70. min. se přesnou střelou z hranice vápna prezentoval Petržela - 6:0.

Poté mohl skóre korigovat po spolupráci Chloupka a Pernici Jan Nečas, z výhodné pozice však blanenský středopolař branku přestřelil. V 88. min. pak po standardce Šípa vyškrábl brankář Konečný prudkou hlavičku Pernici. V poslední minutě zkompletoval hattrick Machálek, který završil účet utkání na konečných 7:0.

Ohlasy trenérů

Michal Kugler, FK Blansko: „Soupeř byl velmi kvalitní. Hrál rychlý, moderní fotbal, napadal naši rozehrávku a jeho náběhy bylo velmi obtížné číst. Náš projev byl těžkopádný, což znamená, že musíme na fyzické kondici ještě hodně pracovat. I když je výsledek jednoznačný, tak se snažím hledat pozitivní věci. Výkony některých hráčů byly velmi slušné. Ty negativní věci si řekneme na tréninku a budeme pracovat na jejich odstranění, tak, abychom na jaře dosahovali co nejlepších výsledků.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu