04.08.2013  |  Deník/Iveta Borková

Blansko ladí formu na divizi. V poslední přípravě porazilo Moravskou Slavii

Blansko ladí formu na divizi. V poslední přípravě porazilo Moravskou Slavii

B l a n s k o - Už v sobotu začíná fotbalová sezóna. Blansko okusí divizi s puncem nováčka. Včera odehráli svěřenci trenéra Jiřího Hajského poslední přípravné utkání. Přestože porazili Moravskou Slavii Brno 1:0, kouč divizního celku spokojený nebyl.

 
 
přát., Údolní, sobota 3.8.2013, 17:00
1FK Blansko
Sestava: Juran - Gromský, Daněk, Bubeníček (C), Vágner (64. Müller) - O. Skoupý - Hepp (46. Mokrý), Horáček (65. Michálek), T. Zouhar, Buchta - Trtílek
Náhradníci: Müller, Mokrý, Michálek, Hansl
Trenér: Mgr. Jiří Hajský
0Sportovní klub Moravská Slavia-fotbal
Sestava: F. Němec (55. Merkus) - Richtr (60. Staněk), Kováč, Panov, Hráček (46. Logara), Havel, Černý, Buršík (46. Hrázský), Veselovský, Dupal, Veselý (55. Zbořil)
Náhradníci: Hrázský, Staněk, Zbořil, Logara, Merkus
Trenér: Petr Vašíček
Poločas: 0:0
Branka: 62. Trtílek

Komentář k zápasu

Přestože Blansko porazilo Moravskou Slavii Brno 1:0, kouč divizního celku spokojený nebyl. „Bylo to hodně nepřesné, nervózní. Je tam v mužstvu malá zkušenost," hodnotil po zápase.

Jediné jméno, které stálo v kolonce střelců, bylo Jan Trtílek. Blanenský útočník využil v 62. minutě chyby v rozehrávce hostujícího týmu a odvděčil se tak pár desítkám příznivců, kteří se přišli podívat na fotbal i v parném počasí. „Bylo to náročné, v tomhle vedru, i kdybych neměl zranění," přiznal autor vítězné branky.

Blanenský kanonýr nemusel zůstat jen u jednoho zásahu. „Dal gól, ale mohl dát čtyři. Je potřeba vidět i to, co nedal," hodnotil realisticky Hajský. Útěchu našel v tom, že jediný útočník, kterého má k dispozici, zlepšuje po dlouhodobém zranění svou fyzickou kondici.

V brance Moravské Slavie čelil svým nedávným spoluhráčům Filip Němec. V Brně je na půlročním hostování právě z Blanska.

Lavičce Moravské Slavie velí Petr Vašíček. „Bylo tu moje první angažmá hráčské, v mužích, trenérské. Určitá nostalgie je. Ale nechtěl bych se v tom dál pitvat. Mám tady své příznivce, mám tady své odpůrce," vzpomíná na éru, kdy působil u blanenského klubu. „Když jednou přijde nabídka z Blanska, budu velice rád," dodal v dobré náladě, kterou mu jeho svěřenci maličko pokazili hrubkou před inkasovaným gólem. „Když to vezmu v celém kontextu 90 minut, jsem spokojený," říkal s vědomím, že jeho tým z I. A třídy hrál proti diviznímu celku.

Na Blansko čeká poslední fáze přípravy. Trenéru Hajskému chybí minimálně pět hráčů, se kterými počítá do základní sestavy. Už příští sobotu musí na domácí hřiště poslat to nejlepší, co má. Startuje divize. V prvním kole budou jeho svěřenci hostit Rosice. Tým, který sestoupil z vyšší soutěže. „Hlavně doma bodovat, je jedno jestli vyhrát nebo remíza," přeje si Trtílek. Stejně tak doufá, že už si svůj příděl zranění vyčerpal.

O blanenských ambicích do celé sezóny mluví kouč opatrně. „Měli bychom být pokorní a snažit se to uhrát tak, abychom se vyhnuli sestupu," uzavřel spekulace.
Související články

Preview

Reportáž

Ohlasy

Audio

  • Petr Vašíček po generálce
    This div will be replaced

» více audia

Fotogalerie
Aktuální články
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2019 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu