14.07.2016  |  Boris Hasa

Blansko na úvod přípravy podlehlo Vyškovu

R a d s l a v i c e / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko odstartovali letní přípravu porážkou. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila, který vyzkoušel hned sedm nových tváří, podlehli loňskému šestému celku MSFL Vyškovu 6:2.

přát., Radslavice, středa 13.7.2016, 18:00
6MFK Vyškov
Sestava: Klimeš - Němeček, Krejčí, Netopil, Novotný - Lahodný, Nehyba - Bokůvka, Studený, Fialka - Kirchner
střídali: Neubauer, J. Lička, Durák
Trenér: Jan Trousil
Sestava: Juran (68. Veselý) - Gromský (46. D. Flachs), Píšek (64. T. Mica), T. Mica (46. Šplíchal), Koláček (68. Feik) - Kratochvíl (C), Duda - D. Mica (60. Burčík), Kutal (46. Trtílek), Minx (64. Kutal) - Burčík (46. Motyčka)
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky: 10. Nehyba, 17. Kirschner, 43. Studený, 51. Lahodný, 59. Neubauer z pen., 73. J. Lička - 70. T. Mica z pen., 71. Burčík
ŽK: bez karet
Rozhodčí: Popelák - Raus, Vinklárek

Blansko se na úvod přípravy střetlo v Radslavicích s Vyškovem. Ten v uplynulém ročníku MSFL obsadil 6. místo se ziskem 46 bodů - skóre 57:33. Na jeho lavičce již téměř půl roku vládne bývalý stoper Zbrojovky či Slovácka Jan Trousil. Trenér Zbořil nasadil od úvodních minut do hry hned šestici nových tváří. Tou nejnovější je vytáhlý střední obránce Bohunic Stanislav Píšek (r. 1987), který již odehrál přípravný zápas proti Zbrojovce.

A hned v úvodu se mohl Píškův spoluhráč z Bohunic a další testovaný hráč Nikolas Burčík prosadit gólově. Po presinku se dostal k míči, jeho přízemní střelu však stačil pozorný brankář Klimeš zneškodnit. V dalším průběhu hry díky vyššímu počtu vyhraných soubojů a přesnější kombinaci získal převahu soupeř. V 10. min. nejprve ještě stačil jeho akci čistým skluzem zastavit T. Mica. Vzápětí se však za vápnem dostal míč k Nehybovi, který poprvé překonal brankáře Jurana - 1:0.

V 16. min. se po akci Dudy dostal do zakončení Kutal, jehož střelu vyškovští zadáci zblokovali, Dudova dorážka cíl nenašla. V 17. min. se po výkopu brankáře míč dostal k útočníkovi Kirschnerovi, který v loňské sezóně oblékal dres Tasovic. Ten pohotově vypálil a jeho tečovaná střela skončila v blanenské brance - 2:0.

Po půlhodině hry zakončoval ze střední vzdálenosti s chutí hrající Lahodný, hosté jeho pokus tečovali na roh. Poté si Juran poradil se střelami Nehyby a Kirschnera. V závěru prvního poločasu využil soupeř otevřeného prostoru na pravé straně blanenské obrany, míč se dostal k nohám Studeného, jehož ukázkový „angličan“ zaplul za záda bezmocného Jurana - 3:0.

Po změně stran opět jako první zahrozilo Blansko. Ve 48. min. poslal D. Mica centr do vápna, Trtílkova střela jen o pár centimetrů minula pravou tyč. Na druhé straně byl soupeř efektivnější. Po autu se míč dostal k Lahodnému a ten nekompromisní střelou zvýšil na 4:0. V 59. min. navíc po ruce ve vápně měli Vyškovští výhodu pokutového kopu, který Neubauer bezpečně proměnil - 5:0.

Blansko ani za tohoto stavu zbraně nesložilo. V 64. min. již ofenzivní možnosti naznačila spolupráce agilního Dudy a Burčíka, kterou překazil vyběhnuvší brankář Klimeš. V 70. min. opět po ruce ve vápně měli výhodu penalty také svěřenci Zbyňka Zbořila. Zkušený TOMÁŠ MICA nezaváhal a zařídil snížení - 5:1.

A za další minutu se hostům dívalo na skóre ještě o něco lépe. NIKOLAS BURČÍK využil liknavosti soupeře v rozehrávce a chladnokrevně zakončil - 5:2. Za další dvě minuty však kontroval soupeř. Z hranice vápna se prosadil J. Lička - 6:2.

V 76. min. vybídl Kutal v pokutovém území Burčíka, jehož střelu vytáhl Klimeš na roh. Na druhé straně si brankář Veselý poradil s nepříjemným zakončením Lahodného. Tečku za utkáním napsala v 86. min. tutovka Kutala, který po vybídnutí od Trtílka po samostatném úniku přeloboval brankáře Klimeše, spolu s ním však také jeho svatyni.

Další přípravné utkání čeká fotbalisty A týmu FK Blansko již tuto sobotu 16. července, kdy se od 10:30 představí ve Zbýšově u Rosic proti dalšímu třetiligovému celku, kterým je SK Líšeň.

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Z výsledku neděláme žádnou tragédii, ale aspoň si kluci vyzkoušeli o čem bude třetí liga. Vyškov byl ve všem lepší. Prohrávali jsme většinu soubojů, neměli jsme ani odražené míče a neudrželi jsme se v kombinaci, protože jsme dělali i hodně nevynucených chyb. Jsem rád, že máme první týden tak těžké soupeře, aby si zkoušení hráči v praxi vyzkoušeli, co je čeká a my mohli posoudit jejich kvality a případný přínos pro Blansko.“