B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko ani ve 25. kole divize, skupiny D neprolomili nepříznivou venkovní bilanci a na hřišti nováčka z Vrchoviny prohráli v poměru 3:0. Vzhledem k ostatním výsledkům se jejich postavení v tabulce a bodový rozestup od konkurentů nezměnil.

25. kolo , 15. května 2011, SFK Vrchovina - FK Blansko

SFK Vrchovina

Branky: 45. K. Skalník, 50. Michal, 82. Buchta
Střely na branku: 8:5
Střely mimo: 6:8
Rohy: 5:5
Fauly: 11:15
Ofsajdy: 5:1
ŽK: 57. Komínek, 78. Smetana, 90. Skalník - 32. Kolář
Rozhodčí: Gasnárek - Drozdy, Ságl
Delegát: Petřivý

Vítek - Poul, Smetana, Burian, Kalich - Šustáček (64. Buchta), Wolker, Šandera (87. M. Skalník), Michal (C) - Komínek (76. Smetana), K. Skalník
Náhradníci: Smetana, Polnický, M. Skalník, Buchta, Krupík
Trenér: Richard Zeman

Švancara - Bubeníček, Kolář, Pokoj, Šíp - Klimeš (70. Oulehla) - Doležel, Hájek, Farník (C) (87. Bezděk), Beneš (81. Nečas) - Jelínek
Náhradníci: Nečas, Bezděk, Oulehla, Juran
Trenér: Michal Kugler

V době, kdy se téměř výhradně zraky sportovních fanoušků soustředily na hokejovou bitvu české reprezentace s Ruskem rozehráli poslední utkání v rámci anglického týdne Blanenští na půdě Vrchoviny. Ta již šest kol čekala na plný bodový zisk, Blansko ještě o jedno více.

První poločas se diváci převážně nudili. Blansko spoléhalo na precizní obranu, domácí se na ni marně pokoušeli najít recept. Ve 4. min. našel Bubeníček dlouhým pasem Jelínka, ten ho posunul ke kopačkám Farníka, jehož střelu z voleje Vítek pokryl.

V 16. min. měli domácí výhodu trestného kopu z velmi dobré pozice, Šandera napálil pouze zeď a jeho druhá střela letěla vysoko nad. Další střela pak byla k vidění až ve 28. min., po spolupráci s Jelínkem pálil nad Beneš. Ve 37. min. se dostal do vápna Blanska Komínek, jeho pokus tečoval Kolář na roh. Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, podnikli domácí ještě jeden útok a po přízemním centru zleva prošel míč až k nohám volného K. Skalníka, který měl úlohu více než lehkou, trefit z jednoho metru prázdnou branku - 1:0.

Vedoucí branka se na domácím mužstvu projevila viditelně po změně stran. Ve 48. min. likvidoval s námahou střelu Komínka Švancara, vzápětí se však prosadil individuálně kapitán Michal, jehož technická střela zaplula za překvapeného Švancaru - 2:0. Blansko se poté snažilo stav zkorigovat. V 59. min. po přihrávce Beneše pálil Hájek, s jehož tečovanou střelou si Vítek poradil. Podobně si brankář Vrchoviny vedl v 61. min., kdy se ke střele odhodlal Klimeš, bombu z 20 metrů Vítek vytěsnil na roh.

Domácím se poté začali otevírat prostory pro nebezpečné protiútoky. V 66. min. skončila tečovaná střela Komínka mimo, minutu na to pokus K. Skalníka levačkou Švancara vyrazil na roh. V 80. min. pak mohl definitivně potvrdit vítězství Vrchoviny střídající Buchta, který obešel i brankáře Švancaru pálil však pouze do levé tyče odkryté blanenské svatyně, od níž se míč odrazil zpět do rukavic brankáře Blanska. Třetí branky se skvěle povzbuzující domácí fanoušci dočkali v 82. min. když kapitán Michal vysunul Buchtu a ten zakončil svůj průnik neomylně střelou k pravé tyči - 3:0.

Blanenští pak mohli přeci jen snížit, když se po podklouznutí domácího obránce míč dostal k Oulehlovi, který tváří v tvář domácímu brankáři vypálil levačkou, Vítek však svůj tým podržel a vytěsnil také tuto střelu mimo tři tyče.