2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Až v poslední minutě přišli fotbalisté FK APOS Blansko o vítězství v důležitém záchranářském duelu s Uherským Brodem. Krátce po přestávce dostal domácí do vedení Radim Farník, hosté vyrovnali po velkém závaru ze standardní situace zásluhou Richarda Davida.

Ofsajdy: 4:5
ŽK: 44. Farník, 90. Bezděk, 90. Pokoj - 55. Lukeš, 66. Kúdela, 87. Ligas, 90. Slinták
ČK: 90. Ligas (po 2. ŽK)
Diváků: 210
Rozhodčí: Kůrka - Ságl, Beneš Jiří
Delegát: Kuba

Švancara - Bubeníček, Kolář, Pokoj, Šíp - Nečas, K. Janíček (80. Bezděk), Hájek, Doležel - Jelínek (83. Oulehla), Farník (C) (89. Klimeš)
Náhradníci: Kuda, Klimeš, Bezděk, Oulehla, Sehnal
Trenér: Tomáš Šenk

Ondrůšek (C) - Ligas, M. David, Vrága, Kúdela - Solařík, Slinták, R. David, Dvořák (55. Kostelník) - Lukeš, Faldyna (14. Popela)
Náhradníci: Popela, Daněk, Kostelník, Pochylý
Trenér: Lubomír Blaha

V Blansku se hrála důležitá záchranářská bitva. Ta pro hosty nezačala zrovna ideálně. V 11. min. se po standardní situaci Dvořáka do zakončení dostal útočník Faldyna, který se však při ohrožování domácí branky zranil. Hostující lodivod Lubomír Blaha musel zkušeného forvarda vystřídat, místo něho šel na hřiště Popela.

V prvním poločase zejména v jeho druhé pasáži si Blansko vytvořilo mírnou územní převahu, větší šanci si však svěřenci Tomáše Šenka vypracovat nedokázali. Za zmínku snad stojí pouze dvě střely Janíčka ze 27. a 29. min., ani v jednom případě brankář Ondrůšek nemusel zasahovat. V 42. min. se Janíček převtělil do role nahrávače, po jeho centru mířil hlavou nad Jelínek, který se do sestavy Blanska vrátil po měsíční absenci.

Začátek druhého poločasu byl pro Blansko mnohem veselejší. Již ve 47. min. předvedl pěknou individuální akci Bubeníček, který centrem našel ve vápně Radima Farníka, jehož pohotová střela skončila za zády bezmocného Ondrůška - 1:0.

Hosté se z tohoto šoku otřepali a zahrozili tvrdou střelou Ligase v 57. min., míč skončil těsně nad břevnem Švancarovy branky. Následovala poklidnější desetiminutovka, kterou ukončila akce Hájka v 71. min., který se individuálně prosadil až do vápna, kde se pokoušel vybídnout ke střele Farníka, odražený míč se vrátil zpět k jeho kopačkám, Hájek ale v krkolomné pozici nezacílil přesně.

V posledních deseti minutách hosté otevřeli hru, čehož mohlo Blansko využít k pojištění vedení. V 85. min. se přes dva protihráče dostal Oulehla, následně po jeho centru zprava střílel Bezděk do boční sítě. Oulehla se pak prosadil i záhy opět individuálně, pálil však nad. Závěr zápasu byl z obou stran hektický. V 87. obdržel Ligas svoji první žlutou kartu, bylo to za protesty. V 92. min., byl pak stejný hráč vyloučen, když byl ve prospěch jeho celku nařízen volný přímý kop a došlo ke strkanici o míč s domácím Bezděkem. Hostům se z této standardní situace podařilo vyrovnat, když brankář Švancara v malém vápně nedokázal vyboxovat míč a důrazný Richard David ho dopravil do branky - 1:1.

V anketě Hráč kola hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče.