2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Prestižní zápas, ve kterém fotbalisté FK Blansko hájili před 623 diváky první místo v tabulce, vítěze neměl. Hodonín sice dostal v 85. minutě do vedení kapitán Tomáš Polách, za domácí však stačil za pouhé dvě minuty kontrovat Petr Švancara.

26. kolo , 14. května 2016, FK Blansko - FK Hodonín

1:1

FK Hodonín

Poločas: 1:1
Branky: 87. P. Švancara - 85. Polách
ŽK: 42. Šplíchal, 75. Chloupek, 84. Schneider, 86. Kratochvíl, 88. P. Švancara - 50. Červinek, 72. Kyselka
Diváků: 623
Rozhodčí: Mrázek - Lakomý, Pfeifer
Delegát: Slabý
Hrací doba: 45+0 ; 45+0

Prosecký - Gromský (65. Buchta), Šplíchal, Müller, Koláček - Schneider - Chloupek, Kuldan (85. Jarůšek), P. Mezlík, Trtílek (70. Kratochvíl) - P. Švancara (C)
Náhradníci: T. Feik, Jarůšek, Kratochvíl, Buchta, Flachs, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil

Petráš - Privrel, Kyselka, Konečný, Fojtík - Červinek - Holešinský (83. Reška), Paděra, Polách (C), Šturma - Hanus (88. Dovhanyuk)
Náhradníci: Šimánek, Víšek, Dovhanyuk, Petrucha, Blahůšek, Reška, Kokeš
Trenér: František Komňacký

Hit 26. divizního kola, na který si našlo cestu 623 diváků, zahájili mnohem lépe hosté z Hodonína. Ti prokazovali velmi dobré kombinační schopnosti a hýřili pohybem. Už v 5. minutě se navíc mohli ujmout vedení, když se odchovanec nedalekých Boskovic a reprezentant v malé kopané Ondřej Paděra parádně opřel do centru Šturmy, domácí podržel dobrým zákrokem brankář Prosecký. Domácí kontrovali ve 13. min. po pasu Schneidera, po němž rozvlnil síť kapitán Petr Švancara. Ten si však v souboji s Privrelem pomáhal nedovoleně a tak rozhodčí branku neuznali.

Nejzkušenější domácí hráč se pak v 17. min. prodral do pokutového území, kde jej zastavil Kyselka, domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, rozhodčí Mrázek však zůstal ledově klidný. O deset minut později ve vápně centroval Švancara, který vzápětí reklamoval hraní rukou Kyselky, ani tentokrát se mu hlavního rozhodčího obměkčit nepodařilo. Ve 31. min. dopravil míč do branky Chloupek, ale znovu se domácí radovat nemohli, protože byl do ofsajdové pasti polapen agilní Švancara.

V závěru prvního poločasu měl na kopačce úvodní branku Koláček, který si ve 37. min. narazil s Trtílkem, brankář Petráš své mužstvo podržel. Na druhé straně pálil po standardce Polácha těsně nad Fojtík.

Po změně stran pokračovali hosté ve velmi dobrém výkonu. Největší překážkou však pro ně byl domácí brankář Prosecký. Ten ve 48. min. po centru Privrela lapil loženku Hanuse. Vzápětí po rohu Polácha pokryl hlavičku Červinka. V 50. min. se znovu připomněl Paděra, který však z výhodné pozice domácí branku přestřelil. V 56. min. měl znovu práci Prosecký, jenž po pasu Paděry znemožnil zakončit Šturmovi.

Kvalitní divizní představení nabídlo branky až v samotném závěru. V 84. min. zastavil Schneider pronikajícího Šturmy. K exekuci standardní situace se postavil kapitán TOMÁŠ POLÁCH, který střelou k levé tyči rozesmutněl domácí příznivce - 0:1.

Domácí se však nechtěli smířit se ztrátou prvního místa v tabulce a stačili skóre vyrovnat. V 87. min. si na dlouhý výkop brankáře Proseckého naběhl PETR ŠVANCARA, jenž pohotovou střelou překonal Petráše stanovil konečný výsledek utkání - 1:1.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FK Hodonín 1:1 (0:0)

Záznam z utkání

Fotogalerie

Další výsledky 26. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Tatran Ždírec nad Doubravou 3:2 (1:0), Rosice - Šumperk 2:0 (1:0), Tasovice - Uherský Brod 1:4 (0:2), Havlíčkův Brod - Pelhřimov 1:1 (1:1), Kozlovice - Stará Říše 2:0 (1:0), Vrchovina - Žďár nad Sázavou 2:1 (1:0), Polná - Přerov 0:5 (0:1)