14.06.2015  |  Ondřej Pavlas/Boris Hasa

Blansko se rozloučilo přestřelkou v Polné, která přinesla devět branek

B l a n s k o - Polná a Blansko byly po minulém kole oba definitivně zachráněny a tak se ani jeden z týmů nemusel nervovat. Oba trenéři tak dali v brance přednost náhradním gólmanům. První poločas ještě nebyl tolik atraktivní, oba týmy to však divákům vynahradily v tom druhém, kdy daly sedm gólů.

30.kolo, sobota 13.6.2015, 16:30 | stadion TJ Slavoj Polná, Zahradní 572
6Slavoj Polná
Sestava: Vavroušek - Bambula, Kriegsmann, Fadrný, Pražák - Holub (61. Hron), Nahi, Šuta, Kavka - Lančarič (46. T. Kaplan, 81. Klíma), Válek
Trenér: Tomáš Kaplan
Sestava: Švancara - Gromský, R. Fousek, Müller, Buchta (72. Juran) - M. Zouhar (46. Bubeníček), Šplíchal, Nečas, Chloupek (46. T. Zouhar) - Doležel - Jarůšek
Trenér: Michal Kugler
Branky: 11. Válek, 69. a 82. Kavka, 71. Fadrný, 84. Klíma , 90. Hron - 12. R. Fousek, 72. T. Zouhar, 76. Doležel
ŽK: nikdo
Rozhodčí: Vostrejž - Chabiča, Líkař
Delegát: Šoukal

Na začátku utkání se hrálo většinou na polovině hostů. Už v 7. min. nastřelil hlavou břevno Pražák. V 11. min. otevřel skóre pěknou hlavičkou Válek po centru Fadrného. Už ve 12. min. prodloužil hostující R. Fousek hlavou přímý kop a vyrovnal.

V 17. min. Holub neproměnil brejk a stějně si počínal v 34. min. hostující Doležel. Gól nepadl ani po šancích Válka a Šuty.

Do druhé půle nastoupil ke svému poslednímu zápasu domácí trenér Tomáš Kaplan, který se dostal hned ve 47. min. do slibné šance, ale nedal. Polná měla nadále převahu. Druhý gól domácích dal Kavka do prázdné branky, když Kaplan uličkou uvolnil Šutu a ten našel Kavku.

V 71. min. dával do prázdné branky Fadrný na 3:1 po centru Kavky. Hosté ale zabrali a během 4 minut stačili vyrovnat góly T. Zouhara a Doležela. V 81. min. tleskali diváci střídajícímu Kaplanovi, který se v Polné stane šéftrenérem mládeže.

V 82. min. Kavka dorazil střelu Válka a v 84. min. se trefil Klíma po přihrávce Hrona. V 90. min. po lobu brankáře upravil na konečných 6:3 Hron.

Další výsledky 30. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Hodonín - Pelhřimov 2:0 (1:0), Havlíčkův Brod - Velké Meziříčí 1:1 (0:1), Otrokovice - Mutěnice 3:0 (2:0), Bystřice nad Pernštejnem - Žďár nad Sázavou 4:2 (3:2), Napajedla - Uherský Brod 5:3 (4:0), Tasovice - Stará Říše 3:2 (1:0), Vrchovina - Rosice 2:1 (2:0)