2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V dalším přípravném duelu zavítalo Blansko do Senice, kde předvedlo raketový start. Po Šustrově trefě celek z jihu Moravy rychle vedl, domácí však brzy vyrovnali. Závěr první půle patřil opět hostům, které poslal do vedení Harba, nicméně klíčová fáze utkání přišla deset minut po start druhého poločasu, kdy domácí dvěma góly během dvou minut duel definitivně překlopili na svou stranu. Blansko odjíždí ze Slovenska s těsnou prohrou 2:3.

přátelské utkání , 25. července 2020, FK Senica - FK Blansko

FK Senica

3:2

Branky: 5. Yenne, 54. Yenne, 55. Moses – 2. Šustr, 43. Harba.

Slančík – Olafson, Didiba, Nemec, Barbora – Addo, Yenne, Duda, Piroska – Damien, Fotr.
Náhradníci: Chropovský – Meliš, Totka, Moses, Buchel

Kunovský – Sukup, Šustr, Štrbák, Pospíšil – Ilko, Kopičár, Lahodný, Žák – Harba, Holek.
Náhradníci: Hanák – Huška, Přerovský, Bartolomeu, Sedlo, Straňák, Kropáček.

Blansko slibně rozehraný duel v Senici nedotáhlo, domácí duel ve druhé půli otočili V dalším přípravném duelu zavítalo Blansko do Senice, kde předvedlo raketový start. Po Šustrově trefě celek z jihu Moravy rychle vedl, domácí však brzy vyrovnali. Závěr první půle patřil opět hostům, které poslal do vedení Harba, nicméně klíčová fáze utkání přišla deset minut po start druhého poločasu, kdy domácí dvěma góly během dvou minut duel definitivně překlopili na svou stranu. Blansko odjíždí ze Slovenska s těsnou prohrou 2:3.

Utkání na slovenské půdě začalo Blansko skvěle. Hned ve druhé minutě vybojovalo rohový kop a na centr z něj si naběhl Dominik Šustr, který nasměroval míč za záda brankáře Slančíka – 1:0. Domácí usilovali o vyrovnání, kterého se dočkali hned za tři minuty. Tento Yenne si naběhl na dlouhý balón za obranu a po rychlé kličce Kunovskému zakončil do odkryté části branky – 1:1. V další minutách byl slovenský celek aktivnější, hosté naopak vycházeli ze zabezpečené obrany.

Po dvaceti minutách hry mohl v brejku vrátit Blansko do vedení Harba, jeho akci ale brankář Slančík zastavil. Na opačné straně následně hlavičkoval na zadní tyči neobsazený Nemec, mířil ovšem nad branku. V závěru půle bylo aktivnější Blansko. První varování domácí obraně vyslal Holek, který zakončoval po rychlém zpracování z voleje jen do rukavic Slančíka. Krátce před poločasem už se však hosté dočkali. Sukupův centr prodloužil jeden z hráčů k volnému Harisi Harbovi a ten ve skluzu zamířil přesně do černého – 1:2. Blansko šlo do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do druhé půle vstoupilo Blansko aktivně, první náznaky šancí ovšem zůstaly nevyužity, a tak se do hry vložili opět domácí. Po rohovém kopu stihl Kunovský vyrazit hlavičku soupeře, ovšem v závaru se nejrychleji zorientoval Tento Yenne, který doklepl míč do sítě a zaznamenal druhý gól v zápase – 2:2. Ten samý hráč navíc za necelou minutu rozběhl další akci, jeho přetažený centr si našel Eneji Moses a po kličce obránci zakončil tvrdou ranou na zadní tyč – 3:2.

Domácí po silné dvouminutovce hry ožili a byli aktivnější, celek z jihu Moravy musel brzdit nálety soupeře. Po hodině hry nebyl daleko od dalšího vyrovnání Kopičar, který zakroutil skvěle svůj přímý kop, jenže míč směřující do šibenice dokázal Slančík vyškrábnout na rohový kop. Ten samý muž měl ještě větší šanci srovnat o deset minut později, kdy utekl Holek a právě Kopičara našel přihrávkou před prázdnou branku, záložník Blanska ale trefil bohužel jen vracejícího se stopera na brankové čáře. Závěrečná čtvrthodina začala tlakem hostů, domácí obrana však všechny nebezpečné akce dokázala pokrýt.

V samém závěru navíc Senica nebyla daleko od pojišťující branky, ovšem Duda trefil jen tyč a Damiena vychytal reflexivně Kunovský. Domácí nakonec jednobrankový náskok uhájili a Blansko přehráli těsně 3:2.