2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

H o d o n í n / B l a n s k o - Fotbalistům FK Blansko se ve venkovních utkáních na podzim nedaří. Ani v 11. kole se svěřenci trenéra Kuglera nedočkali tříbodového zisku ze hřiště soupeře, když na půdě ambiciózního Hodonína i díky neproměněným šancím a chybám v obraně prohráli jednoznačně 3:0.

Delegát: Rumplík

Kokeš - Polák, Kyselka (70. J. Maršálek), H. Maršálek, Šefčík - Hesek, Víšek - Švrček, Polách (88. Adamec), Reška (86. Mokrý) - Z. Šturma
Náhradníci: J. Mokrý, J. Maršálek, Adamec, Sova
Trenér: František Komňacký

Juran - Gromský, Šplíchal (46. Buchta), Müller, Šíp - Jarůšek (46. Ullmann), P. Fousek, Kugler, Nečas (C) - P. Mezlík, Trtílek (71. Chlad)
Náhradníci: Kratochvíl, Chloupek, Ullmann, Buchta, Chlad, Prosecký

Blansko v 11. kole zavítalo do Hodonína, který se v letní přestávce posílil o několik kvalitních hráčů v čele se zkušeným záložníkem Tomášem Poláchem, bývalou oporu Slovácka, Brna či Zlína. Na lavičku pak usedl bývalý asistent trenéra české fotbalové reprezentace František Komňacký, který má ve své trenérské sbírce titul s Baníkem Ostrava, slovenským Ružomberokem a 2. místo s fotbalisty Jablonce.

V blanenském dresu se poprvé představil zkušený Pavel Mezlík, který do klubu přestoupil z brněnské Zbrojovky. Další Ex-zbrojovák Petr Švancara tentokrát v sestavě díky pracovním povinnostem v České televizi chyběl.

Před výkopem utkání uctili všichni přítomní minutou ticha památku pana Františka Matyáše, který měl být původně delegátem tohoto duelu, ale den před ním zemřel.

V 9. min. se dostali k ohrožení branky domácí. Rychlonohý Reška se pronikl až do pokutového území, kde tísněn Mezlíkem vypálil, Juran míč konečný prstů vytáhl na roh. Svěřenci trenéra Kuglera kontrovali vzápětí únikem Trtílka, po němž se do slibné pozice dostal kapitán Nečas, kterému však brankář Kokeš však zmenšil střelecký úhel a blanenský záložník nastřelil pouze jeho tělo.

V 17. min. po neplodné kombinaci Blanska zahrozili domácí, se střelou Polácha si Juran poradil. Za dvě minuty vystrašil brankáře Kokeše aktivně napadající Trtílek, do jehož těla nastřelil strážce hodonínské svatyně svůj odkop, míč nakonec doputoval pouze do zámezí. Ve 20. min. hlavičkoval po rohu Polácha nad Kyselka.

Ve 31. min. po zbytečném faulu Šípa na Šturmu zahrával standardní situaci Polách. Jeho přesný centrovaný míč ve vápně prodloužil sám faulovaný na zadní tyč, kde střelou z bezprostřední blízkosti překonal Jurana nikým nekrytý HYNEK MARŠÁLEK - 1:0.

Blansko reagovalo akcí Mezlíka, s jehož střelou Kokeš potíže neměl. Ve 36. min. vypíchl domácím míč P. Fousek, jenž pronikl až do vápna, místo střely zvolil blanenský středopolař přihrávku na Trtílka, která však přesná nebyla. Následně se po samostatné akci dostal do zakončení Trtílek, ale Kokeš byl pozorný. Větší starosti nadělala ve 43. min. domácímu brankáři střela Mezlíka, kterou s námahou vytěsnil na roh. Ve 45. min. pak po faulu na P. Fouska našel Mezlík centrem ze standardky Jarůška, jehož hlavička se otřela o břevno.

Do druhé půle provedl blanenský trenér dvojnásobné střídání. Zraněného Šplíchala nahradil Buchta, místo Jarůška putoval na pravý okraj zálohy Ullmann. Útočná aktivita ze závěru první půle z kopaček blanenských hráčů neochabla, spíše naopak. Ve 49. min. centr Kuglera v obtížné pozici na dlouhou nohu dokázal Mezlík tečovat, Kokeš míč vytěsnil na roh. O minutu později po sklepnutí Trtílka zakončoval z hranice vápna Mezlík, hodonínský brankář problémy neměl.

V 53. min. Trtílek našel Mezlíkem přetaženým pasem na pravé straně, ten se dobře uvolnil, ale jeho prudká střela cíl nenašla. V 57. min. pozorný Müller odvrátil z nebezpečného prostoru před vlastní brankou hlavičku Šturmy. V 61. min. Juran vyběhl z branky až k autové čáře, kde se pokusil protihráče odstavit tělem, ten ho však v souboji přetlačit, následnou střelu odkopl do bezpečí dobře postavený Müller.

V 65. min. potrestal další zaváhání blanenského brankáře zkušený TOMÁŠ POLÁCH, který se po pasu Víška na Šturmu a nedůrazném zákroku Jurana dostal k volnému míči a z dobrých 25 metrů trefil opuštěnou blanenskou branku - 2:0.

V 67. min. mohli Blanenští snížit, Kugler vyslal do úniku Mezlíka, jehož centrovaný míč ve vápně napálil ve vyložené pozici nad branku Nečas. O minutu později se při souboji o míč střetli nepříjemně hlavami Kyselka s Trtílkem. Oba hráči utrpěli tržné zraněné na hlavě a museli odstoupit ze hry. Blanenský forvard dokonce musel být převezen do nemocnice, kde ho čekalo šití.

V 72. min. navíc po nevybíravém zákroku střídajícího J. Maršálka skončila utkání pro Buchtu, který utrpěl výron nad kotníkem. Zbylou část utkání tedy Blanenští vzhledem k vyčerpání kvóty pro střídání museli odehrát v deseti.

V 76. min. orazítkoval Reška z voleje levou tyč. Blansko kontrovalo centrem Gromského po němž oslovil Mezlík ve vápně Nečase, kterému však ve skórování zabránil Kokeš. V 84. min. si vysloužila potlesk dvojice Polách - Juran. Prvně jmenovaný za velmi dobře kopnutý trestný kop, druhý za neméně povedený zákrok. Konečnou podobu výsledku dal v 86. min. JIŘÍ MARŠÁLEK, který využil odkrytého prostoru na levé straně a nekompromisní střelou do šibenice potvrdil tříbodový zisk Hodonína - 3:0.

Další utkání čeká fotbalisty FK Blansko netradičně v neděli 25. října od 10:15, kdy budou na domácím trávníku hostit celek FSC Stará Říše.

Záznam utkání

Další výsledky 11. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Uherský Brod - Tasovice 2:0 (1:0), Přerov - Polná 4:1 (2:0), Pelhřimov - Havlíčkův Brod 2:0 (1:0), Stará Říše - Kozlovice 2:0 (1:0), Žďírec nad Doubravou - Bystřice nad Pernštejnem 5:3 (3:3), Žďár nad Sázavou - Vrchovina 0:3 (0:1), Šumperk - Rosice 3:2 (1:0)