19.02.2011  |  Boris Hasa

Blansko v Líšni podruhé vyhrálo, porazilo Bystrc

Blansko v Líšni podruhé vyhrálo, porazilo Bystrc

B r n o - Druhé vítězství na zimním turnaji v Líšni si připsali na své konto fotbalisté FK APOS Blansko. Po dvou brankách Radima Farníka zdolali svěřenci Tomáše Šenka Dostu Bystrc výsledkem 2:0, který se zrodil již po necelých deseti minutách.

 
 
přát, sobota 19.2.2011, 11:00
0FC Dosta Bystrc-Kníničky
Sestava: není
2FK Blansko
Sestava: Švancara (41. Sehnal) - Kuda, Bezděk, Pokoj, Šíp - Bubeníček, Hájek, Janíček, Doležel - Farník - Jelínek
Trenér: Tomáš Šenk
Poločas: 0:2
Branky: 3. z pen. a 9. Farník

Komentář k zápasu

V dresu soupeře nastoupili dva hráči, kteří ještě nedávno oblékali ten blanenský. Do branky Bystrce se postavil Aleš Slanina, který se v týdnu dohodl na působení v celku brněnského předměstí, post středního obránce zaujal Jan Zich. Blanenský tým přišel na lavičku povzbudit David Bednář.

Možná i přítomnost bývalého blanenského hráče vyburcovala naše mužstvo k dobrému výkonu. Povedený vstup do utkání korunoval po akci Doležela a přihrávce Jelínka Farník, jehož obránce fauloval ve vápně a z nařízené penalty poslal blanenský záložník míč k pravé tyči, k opačné než šel Slanina - 0:1.

V 8. min. se po akci Kudy a chytrém přiťuknutí Farníka dostal ve vápně ke střele Kamil Janíček, který však bývalého spoluhráče Slaninu nepropálil. Co se nepovedlo Janíčkovi dokázal za minutu Radim Farník. Jeho jmenovec, hrající na pravé straně zálohy, Bubeníček poslal ideální centr, který Farník zkušeně uklidil do branky - 0:2.

Bystrc se do zakončení dostávala ztuha. S většinou centrovaných míčů si blanenská obrana poradila, střelám zase scházela přesnost i razance. Ve 25. min. mohli opět skórovat Blanenští. Důrazný Bubeníček vybojoval na pravé straně míč, poslal do vápna vysoký centr, ten si zpracoval Doležel, jehož střelu Slanina zablokoval, nakonec zakončil Jelínek hlavou těsně vedle. Těsně před koncem prvního poločasu vystihl Jelínek malou domů Zicha, i tentokrát však zakončilo vedle. Na druhé straně z hranice vápna přestřelil Švancarovu svatyni Jirásek.

Po změně stran už byl k vidění spíše úporný boj o každý metr hrací plochy. Povedená akce z 50. min. po trase Pokoj, Doležel a Šíp skončila nadějným centrem, který však nikdo ve vápně nezakončil. Když v síti neskončila ani střela Kamila Janíčka z 20 metrů, rozešlo se Blansko s Bystrcí o výsledku 2:0.

Ohlasy trenérů

Tomáš Šenk, FK APOS Blansko: „Před zápasem jsem říkal, že by bylo dobré udělat konečně výsledek, kterým bychom se dostali do větší pohody, protože výsledkově se nám v poslední době nedařilo. Oproti minulému utkání s Vyškovem jsme se hodně zlepšili v útoku. Vytvořili jsme si několik šancí a celkově náš výkon má stoupající tendenci. Soupeře jsme navíc nepustili do žádné větší šance. Nechci říct, že jsme úplně spokojený, ale určitě byl náš výkon nejlepší, který jsme doposud v přípravě předvedli.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu