2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko v sedmém utkání zimní přípravy proti Letohradu dlouho hledali recept na překonání brankáře Ehrenbergera. Našel ho až v 80. min. Luboš Chloupek, jehož výstavní trefa rozhodla o výhře v poměru 1:0.

přátelské utkání , 18. února 2017, FK Blansko - FK Letohrad

1:0

FK Letohrad

Branka: 80. Chloupek
Rozhodčí: Jiří Roučka
Diváků: 80

Juran - Gromský, Píšek, Šplíchal, Koláček - Kratochvíl, Hanuš - Jakeš, Kolařík, Minx - Stehlík
střídali: Chloupek, Duda, Feik, D. Šmerda, Floder
Trenér: Zbyněk Zbořil

Ehrenberger - Šponar, Stejskal, Krystl, P. Štěpán - Lorenc, Macek, Čada, J. Štěpán - Kabourek, Slodičák
střídali: Černohorský, Konečný, Sita
Trenér: Jiří Valta

Domácí trenér Zbořil měl již k dispozici uzdraveného Píška a Dudu. K týmu se navíc v týdnu připojil brankář Floder, který se doposud připravoval s prvoligovou Zbrojovkou. V základní sestavě se objevil také testovaný Antonín Jakeš, který na podzim nastřílel v dresu Zábřehu v krajském přeboru 11 branek.

Hosté, na jejichž lavičku v zimě usedl bývalý ligový hráč Hradce či Lázní Bohdaneč Jiří Valta, v prvním poločase převyšovali Blanenské především v procentu vyhraných osobních soubojů. Jako první se do zakončení dostal v 7. min. Čada, ale Juran jeho pokus kryl. Vzápětí byl před pokutovým územím faulován Slodičák, Čada svůj trestný kop nasměroval pouze do zdi. Ve 13. min. mohl skóre otevřít nikým nekrytý Kabourek, z hranice šestnáctky branku přestřelil.

Domácí kontrovali v 17. minutě. Hanuš poslal přihrávku do běhu na Stehlíka, vyběhnuvší brankář Ehrenberger byl u míče o zlomek vteřiny dříve a nadějnou útočnou akci domácích přerušil. Pozornost si pak ve 37. min. vysloužila střela Hanuše z 18 metrů, která skončila vedle pravé tyče.

Po změně stran se domácím dařilo lépe kombinovat a častěji ohrožovali hostující branku. Ve 46. min. po přihrávce Chloupka těsně minula cíl Stehlíkova střela. Za tři minuty napálil odražený míč nad břevno Hanuš, kterému o deset minut později při jeho dalším střeleckém pokusu pro změnu nedopřál gólovou radost Ehrenberger. Hostující brankář si poradil také s hlavičkou Jakeše v 65. minutě.

Rozhodující moment přišel v 80. min., kdy se po přihrávce Stehlíka ranou do pravé šibenice prosadil LUBOŠ CHLOUPEK - 1:0. A protože v 82. min. zastavilo střelu hostujícího Macka břevno, skóre už se do konce nezměnilo.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté A týmu FK Blansko příští sobotu 25. února od 14:00 na umělé trávě stadionu na Mlýnské. Jejich soupeřem bude účastník Fotbalové národní ligy 1. SK Prostějov.