2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

T ř e b í č / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v předposledním přípravném utkání s druhým celkem divize D HFK Třebíčí odehráli vyrovnanou partii. V zápase bohatém na šance nakonec prohráli svěřenci kouče Hajského 1:2.

přátelské utkání , 9. března 2013, HFK Třebíč - FK Blansko

HFK Třebíč

2:1

Poločas: 1:1
Branky: 26. Florián, 67. Chlup - 33. Hansl
Rozhodčí: Jílek - Müller, Novotný

Kruba - Š. Svoboda, P. Chalupa, Havránek, P. Čermák - Benda, Podzemský, Chlup, Kostelecký - Florián (46. Válek), Zifčák (46. Ošmera)
Trenér: Libor Zelníček

Juran - Jarůšek (75. Paděra), Maška, Mokrý (46. Daněk), Gromský - Buchta (46. Sedláček), Bubeníček, Zouhar (65. A. Vašák), Nečas - Hansl (46. Majer), Trtílek
Trenér: Jiří Hajský

Fotbalisté FK Blansko se v předposledním přípravném utkání střetli s vítězem podzimní části divize D HFK Třebíčí. Po odstoupení Vracova ze soutěže však svěřenci kouče Libora Zelníčka klesli v tabulce na 2. místo s tříbodovou ztrátou na vedoucí Líšeň, mají však jedno utkání k dobru. Ani tento fakt nic nemění na tom, že Třebíč je jedním z kandidátů na postup do MSFL.

O to více potěšitelné je, že Blansko v prvním poločase drželo se soupeřem krok, předváděla kombinační hru a vytvářelo si šance. Na druhé straně ho po celý zápas držel svým velmi dobrým výkonem brankář David Juran, který musel být v permanenci již v prvních pěti minutách, kdy jeho pozornost zkoušel Florián a posléze také Podzemský.

Domácí obraně nejvíce zatápěla útočná dvojice Hansl - Trtílek, kterou dobře doplňovala záložní řada.

Ve 24. min. byl nepříjemně do obličeje trefen prudkým nákopem Jarůšek, který však po pár vteřinách pokračoval ve hře. Třebíč rychle rozehrála, za obranou zůstal nepokrytý Zifčák, jehož přihrávku pod sebe gólově zhodnotil Florián - 1:0.

Blansko dokázalo promptně reagovat. Ve 33. min. po rychlé akci předložil Trtílek míč do uličky Hanslovi a ten střelou podél Kruby rozvlnil síť - 1:1. Hansl mohl navíc za necelou minutu skórovat podruhé, tentokrát však jeho střelu za již překonaným brankářem Krubou dokázala domácí obrana odvrátit do bezpečí.

Po změně stran mělo Blansko dvě příležitosti jít do vedení. Nejprve v 50. min. po přímočaré akci Sedláčka a Trtílka míč prošel na zadní tyč k volnému Majerovi, jeho gólovou střelu však zastavil praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd. O čtyři minuty později se ve vápně prosadil Trtílek, přízemní přihrávku blanenského forvarda domácí obrana v tísni odvrátila na tyč vlastní branky, dorážka Majera skončila v ochranné síti.

Z protiútoku zahrozili domácí, se zakončením Ošmery si však poradil pozorný Juran. V 57. min zatopil hostující obraně agilní záložník Chlup, jehož prudkou střelu zastavilo břevno. V 67. min. po centru Kosteleckého z levé strany se k odraženému míči dostal Chlup. Přesná střela ke vzdálenější tyči znamenala vedení pro Třebíč - 2:1.

V 78. min. mohl definitivně o osudu utkání rozhodnout Válek, Juran jeho střelu vyrazil, z následné dorážky Chlup podruhé v utkání napálil břevno. V 89. min. Trtílek vystihl chybu v rozehrávce domácích, ve vápně byl následně sestřelen brankářem, rozhodčí však k překvapení všech penaltu neodpískal.