2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

S t a r á   Ř í š e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko poprvé vyšli na venkovním hřišti bodově i střelecky naprázdno. Ve Staré Říši proti maximálně efektivním domácím neproměnili šance a podlehli svému soupeři poměrem 3:0

Delegát: Rabušic

Neuman - Šeda, Príborský, Kadlec, Kittler - Rygl (48. Kratochvíl), Tichánek (C), Pokorný, Brnický - Konate, Vácha
Náhradníci: Dohnal, Kratochvíl
Trenér: Luděk Kovačík

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Čoupek (55. Buchta) - Nečas (C) (68. T. Zouhar), Jukl, Šíp (46. Krejčíř), Levai - Ullmann, Trtílek
Náhradníci: T. Zouhar, Buchta, Krejčíř, Švancara
Trenér: Ludevít Grmela

Blansko zahájilo utkání nepovedeně. Prvních dvacet minut se svěřenci trenéra Ludevíta Grmely na hřišti spíše hledali. Jejich počáteční herní krize využili domácí v 15. min., kdy po centru ze strany kapitán Nečas nedokázal míč odkopnout do bezpečí, zmocnil se jej MICHAL BRNICKÝ, který překonal Jurana - 1:0.

Po dalších pěti minutách Blanenští pozvolna převzali otěže a několikrát nebezpečně zahrozili. Ve 27. min. po akci Trtílka byly střely Ullmanna a Levaie zblokovány. Následně překazil útočnou akci Konateho včasným vyběhnutím Juran. Ve 32. min. pak Konate mířil po centru Váchy nad branku. Poté neudržel na druhé straně Neuman centr Levaie, Nečas dal míč pod sebe, Juklův volej však byl příliš vysoký.

Ve 38. po dalším průniku Trtílka a přesném centru vyrazil domácí brankář tvrdou střelu Levaie na roh. Vzápětí po pobídce Gromského zakončil pohotově vedle branky Jukl. V 41. min. po spolupráci Levaie a Jukla střílel z nepřipravené pozice vysoko nad Čoupek.

Do druhé půle poslal trenér Grmela na hřiště místo Šípa dalšího útočníka Krejčíře. Blansko bylo aktivnější. Ve 49. min. trefil Jukl z trestného kopu zeď. Poté se do vápna prosmýkl Trtílek, jeho střílený centr na zadní tyč nikdo z jeho spoluhráčů nestihl. V 52. min. fauloval nešetrně Šeda Čoupka. Ostrý zákrok na blanenského beka, který musel záhy hřiště opustit, však rozhodčí nepochopitelně žlutou kartou nepotrestal. V 56. min. Muller našel ve vápně Ullmanna, jehož střelu brankář Neuman vytáhl na roh.

V 61. min. Blansko nezvládlo situaci při vlastním autovém vhazování, na hranici ofsajdu si míč převzali domácí, poslali ho do vápna, kde se odrazil k ABDOULAJE KONATEMU, který se po uvolnění prosadil střelou k pravé tyči - 2:0.

V 68. min. se pokoušel skóre korigovat Trtílek, po trestném kopu Jukla však hlavičkoval blanenský útočník pouze do míst, kde byl připraven brankář Neumann. V 71. min. se prosadil do vápna přes Kadlece Krejčíř, domácí obránce si následně pomohl faulem, rozhodčí však celou situaci posoudil jako simulování a udělil blanenskému hráči žlutou kartu. O minutu později skončila tečována rána Levaie dalším rohovým kopem pro Blansko. Z něho však hosté nic nevytěžili a záhy inkasovali potřetí. Centr Kratochvíla Juran vyrazil před sebe a osamocený ABDOULAJE KONATE střelou do odkryté branky uklidnil domácí příznivce - 3:0.

Blansko se i přes nepříznivý stav snažilo o vstřelení branky. V 81. min. na standardku Levaie těsně nedosáhli Müller a Šplíchal. V 84. min. po centru Krejčíře neuspěl proti Neumanovi zakončující Ullmann. Tečku za utkáním napsal v 88. min. blanenský Jukl, jehož povedenou střelu vyrazil Neumann na roh. Blansko tak v letošní sezóně vyšlo venku poprvé střelecky a především bodově naprázdno. Další mistrovský zápas čeká svěřence trenéra Grmely až 4. října, kdy se od 15:30 představí v Uherském Brodě.

Další výsledky 7. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Napajedla - Otrokovice 0:0, Bystřice nad Pernštejnem - Polná 1:1 (1:0), Hodonín - Havlíčkův Brod 0:0, Tasovice - Vrchovina 2:1 (1:0), Mutěnice - Velké Meziříčí 1:6 (0:2), Pelhřimov - Rosice 0:0, Žďár nad Sázavou - Uherský Brod 4:0 (2:0)