2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko prodloužili sérii neporazitelnosti již na pět utkání. V domácím utkání se zachraňujícími se Bohunicemi po čtvrthodině hry prohrávali, konečnou dělbu bodů zajistil dvacet minut před koncem sedmou jarní brankou Jan Koudelka.

Delegát: Juránek

Juran - Gromský, Müller, Čoupek, Buchta (46. Hansl) - Horáček (46. Zouhar), Šplíchal, Nečas (C), Pospíšil - Trtílek, Koudelka
Náhradníci: M. Skoupý, T. Zouhar, Hansl, Vágner, Pokorný, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

Gruber - Hon, Píšek (C), Masařík, Suchý - Krejčí (87. Hlavoň), Cupák, Fiala, Kubec (79. Smolka) - Damborský (72. Táborský), Burčík (82. Šustr)
Náhradníci: Steiger, Hlavoň, Táborský, Smolka, Šustr
Trenér: Lukáš Kříž

Blansko chtělo ve třetím jarním domácím utkání proti zachraňujícím se Bohunicím navázat na úspěšnou sérii tři výher a jedné remízy v řadě. Hostující kouč Luboš Kučerňák mohl po prominutí zbytku desetizápasového trestu za vyloučení v podzimním utkání 12. kola MSFL do sestavy nasadit největší zimní posilu, záložníka David Cupáka. V základní sestavě Tatranu nastoupil také záložník Jaroslav Kubec, který část zimní přípravy absolvoval v Blansku. Slavnostní výkop utkání obstaral brněnský útočník, toho času na hostování v 1. FK Příbram a známý šoumen Petr Švancara.

Domácí zahájili bojovný zápas sérii rohových kopů, s nimiž si hostující obrana poradila. V 6. min. po odvráceném rohovém kopu poslal do šestnáctky přesný centr Čoupek, Trtílkův koníček skončil těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně pálil z trestného kopu nepřesně Cupák. V 16. min. ex-bystrcký Fiala uličkou vysunul Burčíka, jehož prudký centr Juran vyrazil ve vápně nad sebe, následně po Fialově hlavičce se míč odrazil od Gromského k Filipu Damborskému, který z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť - 0:1. Pro útočníka Tatranu to byla již třetí branka z posledních tří utkání a celkově sedmá v sezóně.

Domácí mohli odpovědět ve 23. min., kdy Gromský oslovil před pokutovým územím Trtílka, který si míč posunul před sebe patičkou, jeho střelu vyrazil pozorný Gruber. Na druhé straně si domácí brankář Juran bez problémů poradil s pokusy Fialy a Burčíka. Mnohem přísnější byla tečovaná střela Cupáka z 32. min., kterou domácí brankář reflexivně vyrazil na roh. Po něm se krásným volejem prezentoval Kubec, míč jen o vlásek minul břevno. Do kabin tak odcházeli zaslouženě s jednobrankovým vedením hosté, kteří přesněji kombinovali a byli nebezpečnější v koncovce.

Do druhého poločasu poslal domácí lodivod Jiří Hajský místo obránce Buchty třetího útočníka Hansla, který v sobotu dvěma brankami zařídil výhru B týmu v Čebíně 2:1. Záložníka Horáčka pak nahradil další středopolař T. Zouhar. Právě oba střídající hráči se v rozmezí 55. - 60. min. dostali celkem k třem střelám, ani jedna však gólové parametry neměla. Přesto byli Blanenští za větší aktivitu ve druhém poločase odměněni. V 70. min. dlouhý nákop Šplíchala pouze prodloužil vysoký obránce Tatranu Píšek, míč si zpracoval Jan Koudelka, oklamal obránce Hona a pod padajícím brankářem Gruberem míč zasunul do branky - 1:1.

V 75. min. mohli domácí vést, když dlouhý výkop Jurana doputoval až k Trtílkovi, jenž těsně před vybíhajícím Gruberem míč poslal podél něj vedle levé tyče. O tři minuty později si potlesk 280 diváků vysloužila prudká střela Koudelky, která skončila těsně nad břevnem. V 80. min. pak po akci Koudelky pálil Trtílek, Gruber míč vytěsnil na roh. Na druhé straně v 86. min. trefil ze slibné vzdálenosti střídající Šustr z trestného kopu pouze dobře postavenou zeď. Utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů.

Další výsledky 23. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Rosice - Tasovice 3:0 (1:0), Líšeň - Bystrc 1:2 (1:1), Napajedla - Hodonín 2:2 (1:0), Uherský Brod - Polná 1:1 (0:0), Velké Meziříčí - Vyškov 0:2 (0:1), Vrchovina - Stará Říše 2:1 (2:1), Pelhřimov - Bystřice nad Pernštejnem 1:2 (0:1)