2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Remízou 1:1 zahájili jarní boje ve Fortuna Moravskoslezské lize fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřence trenéra Zbyňka Zbořila poslal již v 9. minutě do vedení Jan Minx. Na jeho trefu stačili hosté odpovědět o chvíli později z pokutového kopu Fialou. Další šance zůstaly na obou stranách nevyužity.

Hrací doba: 45+1 ; 45+0

Floder - Gromský, Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Chloupek, Kolařík, Kučera, Minx (80. Kratochvíl) - Trtílek (80. Duda), Stehlík
Náhradníci: Juran - Feik, Duda, Kratochvíl, D. Šmerda
Trenér: Zbyněk Zbořil

Hora - Fiala, Markovič, Kuba (C), Heidenreich - Pinkava - Vokoun (46. Olejník), Fišara, Bača, Bzirský - Hapal
Náhradníci: Václav - Marák, Srdýnko, Muzikant, Svoboda, Olejník, Kožela
Trenér: Jaroslav Rolinek

V úvodním zápase jarní části Fortuna Moravskoslezské ligy hostili fotbalisté FK Blansko celek FK Mohelnice. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce a jejich bodovému zisku (Blansko - 14. místo, 13 bodů, Mohelnice - 12. místo, 17 bodů) byla jeho důležitost jasně daná.

Před výkopem uctilo přítomných 210 diváků minutou tichu památku zesnulého pana Rudolfa Šebely, jehož hlas provázel diváky v rámci fotbalových utkání v Blansku přes 40 let.

Začátek utkání byl ze strany obou týmů svižný. Už ve 3. min. si po spolupráci s Kučerou střeleckou pozici vypracoval domácí Stehlík, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevměstnal. V 5. min. byl na druhé straně v permanenci Floder, který vyrazil střelu Hapala. V 9. min. Blansko podniklo přímočarou akci. Trtílek ji rozjel přihrávkou na Stehlíka, ten vysunul na levé straně JANA MINXE, který obelstil brankáře Horu a přízemní střelou otevřel skóre - 1:0. Pro nadějného záložníka do byla premiérová třetiligová trefa v kariéře.

Ve 12. min. se uvolnil ve středu pole Kolařík, jeho povedená střela skončila v náručí brankáře. Hosté kontrovali akcí v prvním poločase agilního Bzirského, proti jehož střele se vyznamenal reflexivním zákrokem Floder.

V 16. min. po dlouhém autu hostí se v pokutovém území po kontaktu s Kučerou poroučel k zemi Hapal a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil VLASTIMIL FIALA - 1:1.

Blansko mohlo na vyrovnávací trefu rychle odpovědět. V 18. min. dobře hrající Minx pronikl po levé straně, na jeho přízemní přihrávku však ve vápně těsně nedosáhl nabíhající Stehlík a na zadní tyči dobíhající Chloupek. O čtyři minuty později vyrazil Floder štiplavý pokus Bzirského na roh. Domácí brankář byl ve stejném vzájemném souboji úspěšný také ve 37. minutě. Do kabin mohli spokojenější odcházet domácí. Ve 42. min. však Chloupkův milimetrový centr nasměroval na zadní tyči osamocený Stehlík pouze vedle pravé tyče.

Po změně stran byla hra často kouskována fauly. Blíže ke vstřelení vítězné branky přesto měli domácí. V 58. min. zakončil svůj dlouhý sprint střelou mimo tři tyče Trtílek. V 61. min. pak po centru Chloupka mířil do tyče Koláček. V 65. min. nenašla svůj cíl střela Kučery a za další minutu svoji třetí šanci neproměnil Stehlík. A když v 74. min. po rohu Kučery hosté odvrátili Koláčkovu hlavičku na brankové čáře, dospělo utkání do remízového konce.

ONLINE změny stavu

FK Blansko - FK Mohelnice 1:1 (1:1)

Záznam z utkání

Další výsledky 17. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Sigma Olomouc B - Třebíč 4:2 (2:1), Otrokovice - Petřkovice 2:2 (0:0), Vyškov - Slovácko B 0:0, Hulín - 1. HFK Olomouc 1:0 (1:0), Líšeň - Kroměříž 1:3 (0:2), Hluřín - Zlín B 2:1 (0:0), Velké Meziříčí - Uničov 1:4 (1:2)