2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko stejně jako před osmi lety vstoupili do Moravskoslezské ligy porážkou 1:2 s Hlučínem. Sympatický výkon přetavili svěřenci trenéra Zbořila ve vedení díky brance Jana Trtílka z 56. minuty. Soupeř však dokázal skóre otočit a zvítězil 1:2.

Hrací doba: 45+1 ; 45+1

Floder - Gromský, Píšek, Šplíchal, Koláček (C) - Kratochvíl, Duda (80. D. Šmerda) - Trtílek (71. Chloupek), Motyčka, Minx (61. D. Pospíšil) - Kutal
Náhradníci: D. Šmerda, Chloupek, D. Pospíšil, Buchta, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil

Hampel - Heiník, Mac (52. Galvas), Žižka (C) - Lukáš, Dostál, Fišer (87. Massaniec), Hudeczek, Štefek - Szotkowski (78. Jančík), Sasín
Náhradníci: Massaniec, Krejčí, Jančík, Galvas, Hlaváč
Trenér: Milan Valachovič

Po sedmi letech se fotbalisté FK Blansko představili v Moravskoslezské lize. A stejně jako v sezóně 2008/09 zahájili boje v třetí nejvyšší domácí soutěži utkáním s Hlučínem. Na sedmi místech pozměněná základní sestava Blanska oproti poslednímu mistrovskému utkání s Polnou v divizi D zahájila zápas proti jednomu z aspirantů na postup do druhé ligy sympaticky.

Ve 12. min. musel nebezpečný centr Kutala odvracet těsně před dvojicí Motyčka - Trtílek do bezpečí hostující Štefek. Ve 26. min. Kratochvíl narýsoval přihrávku na Kutala, jehož však ve vápně připravil o míč kapitán Hlučína Žižka. Ve 33. min. pak po standardce Kratochvíla z nadějné pozice přestřelil branku Minx. Za další minutu po Píškově pobídce kryl hostující brankář pokus Trtílka. Soupeř se dostal pouze do náznaku šancí, které však přívlastek gólové neměly.

Za poctivý, obětavý a kolektivní výkon bylo domácí mužstvo odměněno v 56. minutě. Kratochvíl rozehrál roh nakrátko a po přistrčení Dudy poslal ideální centr na zadní tyč, který hlavou umístil do sítě JAN TRTÍLEK - 1:0.

Inkasovaná branka favorita probudila z letargie a ten se za deset minut dočkal vyrovnání. Dostál vysunul uličkou MARKA SZOTKOWSKIHO, jehož technická střela zaplula do pravé šibenice - 1:1. V poslední pasáži utkání měl Hlučín více ze hry a v 76. min. zachraňoval Blansko na brankové čáře obětavě Píšek, který vyhlavičkoval nebezpečnou střelu Sasína. O šest minut později přišel rozhodující okamžik utkání. Po rohovém kopu se hlavou prosadil VOJTĚCH HEINÍK, který stanovil konečný výsledek utkání - 1:2.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Hlučín 1:2 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 1. kola Moravskoslezské ligy:

Hulín - Třebíč 3:1 (1:0), Sigma Olomouc B - Kroměříž 2:0 (0:0), Líšeň - Uničov 1:1 (0:0), Vyškov - Petřkovice 3:1 (2:0), Velké Meziříčí - Mohelnice 4:3 (3:2), Slovácko B - Zlín B 2:0 (1:0), Otrokovice - 1. HFK Olomouc 4:0 (3:0)