2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Hodně hektický byl závěr posledního domácího utkání sezóny 2016/17, ve kterém fotbalisté FK Blansko vedli nad Velkým Meziříčím díky trefě Jindřicha Stehlíka 1:0. V 77. minutě hosté po přísné penaltě vyrovnali a tři minuty před koncem díky vlastní brance Feika otočili stav na 1:2. V závěru pak byli vyloučeni domácí Kučera a hostující Kriegsmann.

29. kolo , 31. května 2017, FK Blansko - FC Velké Meziříčí

1:2

FC Velké Meziříčí

Branky: 63. Stehlík - 77. Demeter z pen., 87. vlastní (Feik)
Fauly: 15:17

Floder - Šplíchal, Píšek, Hanuš, Koláček (C) - Kratochvíl (40. Feik) - Chloupek, Kučera, Kolařík, Duda (86. Hanák) - Stehlík (64. Minx)
Náhradníci: Juran - Feik, Trtílek, Gromský, Hanák, Minx
Trenér: Zbyněk Zbořil

Kruba - Kriegsmann, Mucha, Šimáček (C), J. Čermák (46. Bouček) - Demeter, Smejkal, Berka (59. Krčál), Šuta, Pokorný - Simr (64. Liška)
Náhradníci: Krčál - P. Čermák, Liška, Bouček
Trenér: Libor Smejkal

Poslední domácí utkání sezóny 2016/17 odehráli fotbalisté FK Blansko proti Velkému Meziříčí ve středu 31. května místo původního termínu 10. června. Soupeř přijel do Blanska bez kapitána Jaroslava Krejčího a záložníka Petra Dolejše, kteří byli v minulém utkání proti Líšni vyloučeni. V nezvyklé roli vedoucího mužstva se představil Pavel Mezlík, který před rokem slavil v dresu našeho klubu postup do Moravskoslezské ligy a v současné době je ve stavu zraněných.

V prvním poločase se hrálo v poklidném tempu. Nejvážnější možnost ke skórování si vypracovali domácí a to již ve 2. minutě, kdy do pokutového území pronikl Kučera, jehož střela orazítkovala levou tyč. Hosté kontrovali v 9. min., kdy Kriegsmann tečoval střelu zpoza vápna, míč skončil ve Floderově náruči. Ve 30. min. utrpěl při obětavém skluzu tržnou ránu pod kolenem blanenský útočník Stehlík, který však po ošetření pokračoval se sebezapřením ve hře. Z ní naopak musel ve 40. min. odstoupit vinou svalových problémů Kratochvíl, kterého nahradil Feik.

Také hosté museli do druhé půle pozměnit sestavu, zraněného J. Čermáka nahradil Bouček. Blanenští zvýšili po změně stran svoji útočnou aktivitu a dočkali se odměny. V 63. min. Kučera vysunul na pravé straně Chloupka a po jeho milimetrové přihrávce se prosadil JINDŘICH STEHLÍK - 1:0. Bezprostředně po vstřelení branky odskákal její autor po jedné noze za autovou čáru a utkání pro něho skončilo. V sestavě ho nahradil Minx. V téže minutě střídal i autor 18 branek Simr, jehož místo zaujal Liška. A byl to právě nový muž v sestavě hostujícího trenéra Smejkala, který byl v 76. min. po centru Demetera dle verdiktu rozhodčího faulován ve vápně Píškem a následoval tak pokutový kop. Ten střelou k pravé tyči proměnil ROBIN DEMETER - 1:1.

Za čtyři minuty po centru Demetera pálil ve vápně Pokorný, ale Floder své mužstvo podržel. Domácí se nechtěli spokojit s jedním bodem a vsadili vše na jednu kartu. Trenér Zbořil stáhl hru na tři obránce a na hrot útoku se vysunul Píšek. Kýžený efekt to však nepřineslo. Naopak hosté v 87. min. zaútočili Demeterem, který v zimní přípravě usiloval o smlouvu v prvoligové Dukle Praha, a jeho následný centr si nešťastně dopravil do vlastní sítě TOMÁŠ FEIK - 1:2.

V samotném závěru pak uviděli červené karty domácí Kučera za faul na Pokorného a hostující Kriegsmann za zákrok na Minxe. Na výsledek utkání vyjma jeho nervózní koncovky to však vliv nemělo.