R á j e c / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko zvládli i bez dvou vyloučených hráčů vyhecovaný druhý poločas a po vítězství 3:2 v Rájci-Jestřebí se vyhřívají na prvním místě tabulky.

4. kolo , 28. srpna 2011, FK Rájec-Jestřebí - FK Blansko

FK Rájec-Jestřebí

Branky: 68. Hrůza, 71. Macík z pen. - 49. a 61. Šenk, 82. Doležel
Střely na branku: 6:10
Střely mimo: 7:11
Rohy: 3:4
Fauly: 15:17
Ofsajdy: 8:3
ŽK: Opletal - Janíček, Sehnal
ČK: 65. Kolář, 72. Martinec (oba Blansko)
Rozhodčí: Teplý - Vodák, Strya st.
Delegát: Horák

Němeček - Geschvantner, Macík (C), Keller, Palkanynets - Straka, Opletal, Hrůza, Sedlák - Holý, Macháček
Náhradníci: Misař, Svoboda, Klíma
Trenér: Jiří Záleský

Juran - Bubeníček (C), Kolář, Šplíchal, Beneš (68. Martinec) - Hájek, Janíček (59. Kugler), Zouhar, Šenk (90. Sedláček) - Doležel, Sehnal
Náhradníci: Martinec, Kugler, Sedláček, Bednář
Trenér: Michal Kugler

Týmy Blanska a Rájce-Jestřebí se ve vzájemném utkání střely po téměř třech a půl letech. Poslední mistrovský zápas se hrál na stadionu na Údolní v rámci 17. kola divize D sezóny 2007/2008 22. března 2008 a Blansko v něm po brankách Čejky, Sehnala, Luďka Kuglera a Dvořáčka vyhrálo jednoznačně 4:0.

Domácí si před utkáním přáli co nejdříve protrhnout střelecký půst, který provázel svěřenci trenéra Jiřího Záleského od prvního kola a trval 270 minut. V tomto plánu se však vyskytla trhlina, když do hry nemohl zasáhnout útočník Ostrý.

Lodivod Blanska Michal Kugler oproti poslednímu utkání s Novosedly nechal na lavičce ne zcela zdravého obránce Martince, problémy s kolenem nepustily do hry Šípa, v pozici žolíka se pak ocitl záložník Sedláček. Naopak trio hráčů Kolář, Hájek, Janíček, kteří v Rájci působili, v základní sestavě nechybělo.

V úvodu zápasu scházelo hře tempo. V 11. min. se pro Blansko rozvíjel nadějný protiútok, po Sehnalově akci zblokovali domácí obránci střelu Janíčka. V 15. min. zastavil těsně před vápnem Janíček za cenu žluté karty Macháčka, Macík však z následného trestného kopu nastřelil pouze zeď.

V 18. min. sklepl Doležel míč Hájkovi, který si z pravé strany naběhl do vápna, jeho pohotové střele chyběla větší přesnost. Ve 24. min se diváci dočkali první velké šance, kterou vyprodukovali svěřenci Michala Kuglera. Po Šenkově ideálním centru z levé strany Sehnalův koníček těsně minul Němečkovu svatyni. Domácí odpověděli střelou v podání Hrůzy, která skončila nad.

Ve 32. min. otestoval postavení brankové konstrukce kapitán Rájce Macík, po jehož hlavičce se míč odrazil od břevna do levé tyče a následně ho zkrotil brankář Juran. Ke konci prvního poločasu Blanenští zapnuli na vyšší obrátky, z čehož vyplynula šance Doležela, který po centru Hájka pálil pohotově, Němeček však výborným zákrokem uchránil domácí od pohromy. Útočník Blanska nebyl úspěšný ani po další kombinační akci po trase Beneš, Šenk, když ve slibné pozici zamířil tentokrát mimo.

Po změně stran viděli diváci pravé drama, hodno derby. To odstartoval ve 49. min. kapitán Blanska Radim Bubeníček individuálním průnikem do vápna, kde přihrávkou pod sebe naservíroval míč Šenkovi, který neomylně poslal Blansko do vedení - 0:1.

Rájec odpověděl únikem Macháčka, jehož střele chyběla v 55. min. patřičná razance. V 58. min. se do přečíslení řítil Doležel, který posunul míč na Šenka, před kterým na poslední chvíli uhasil požár dobře vyběhnuvší Němeček. V 61. min. se zase činil Juran, který po závaru ve vápně dobře zasáhl proti dorážce z bezprostřední blízkosti. V 61. min. vyřešila dvojice Šenk – Sehnal úspěšně brejk do otevřené domácí obrany a prvně jmenovaný po přihrávce Sehnala trefil odkrytou branku - 0:2.

Blanenskou pohodu v této fázi utkání notně narušilo vyloučení Antonína Koláře, který po zákroku na unikajícího Macháčka uviděl v 65. min. z rukou hlavního rozhodčího červenou kartu. Této výhody dokázali domácí okamžitě využít, když se tečovanou střelou zpoza vápna prosadil ex-bystrcký Hrůza - 1:2.

V 71. min. zblokoval střelu Macháčka na roh Hájek, po něm vytvořili domácí tlak ve vápně, který vyvrcholil téměř vyrovnáním, když na brankové čáře za vyběhnutého Jurana zaskočil obránce Martinec, který stylovým brankářským zákrokem míč vytáhl mimo tři tyče, za což uviděl červenou kartu a po čtyřech minutách pobytu na hřišti šel pod sprchy. Z nařízené penalty se kapitán Macík nemýlil a přízemní střelou k pravé tyči vyrovnal - 2:2.

Blansko se ani v devíti nezatáhlo a mohlo být za svoji aktivitu odměněno. V 77. min. po nádherné akci Zouhara se dostal k míči Doležel, který oslovil ve vápně Sehnala, prudkou střelu blanenského útočníka stačil na brankové čáře odvrátil jeden z domácích obránců. Následně se dostali Ráječtí do brejku, na jehož konci se ve vápně stylově uvolnil Macík, po jehož zasekávačce a důrazné střele vytáhl fantastický zákrok Juran, který míč vyrazil na roh.

V 82. min. se již Blansko dočkalo. Po nepřesné rozehrávce domácích zadáků se k míči dostal Doležel, který nekompromisní střelou překonal Němečka - 2:3. Drama vrcholilo. Rájec mohl srovnat krok opět po akci svého nejlepšího hráče Macíka, který v 83. min. po závaru vypálil ve vápně, Juran jeho střelu stačil konečky prstů vytěsnit na břevno. V závěru zápasu neuspěl z voleje Holý, ani na druhé straně Hájek a tak se Blansko mohlo radovat z vydřeného vítězství a posunu v tabulce na první místo.

V anketě hráč kola můžete hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče