28.09.2011  |  Boris Hasa

Blansku vystřelil v Ivančicích tři body Doležel

I v a n č i c e / B l a n s k o - V předehrávce 15. kola krajského přeboru vyhráli fotbalisté FK APOS Blansko na hřišti Ivančic 2:1 a po čtyřzápasové pauze si tak opět zapsali na své konto tříbodový zisk. Obě branky vstřelil útočník Jan Doležel.

15.kolo, středa 28.9.2011, 16:00
1FC Ivančice
Sestava: Boreš (C) - Jakubec, Pekáč, Ryška, Holý - Štěpanovský (84. Zoufalý), Černý, Němec, Hobík - Šmýd (51. Čermák), Štork
Náhradníci: Zoufalý, Táborský, Čermák, Sojka
Trenér: Milan Slavík
Sestava: Juran - Bubeníček (C), Martinec, Šplíchal, Hájek (70. Pernica) - Sedláček (86. Kugler, 90. Šíp), Janíček, Zouhar, Šenk - Sehnal, Doležel
Náhradníci: Šíp, Pernica, Kugler, Bednář
Trenér: Michal Kugler
Branky: 65. Němec - 42. a 45. Doležel
Střely na branku: 2:2
Střely mimo: 5:7
Rohy: 3:3
Fauly: 26:13
Ofsajdy: 8:2
ŽK: 51. Pekáč, 58. Němec, 59. Jakubec, 64. Ryška, 73. Boreš, 80. Štork - 60. Hájek, 65. Šplíchal
ČK: 62. Pekáč (po 2. ŽK) - 73. Janíček
Rozhodčí: Laštůvka - Krbůšek, M. Trávníček
Delegát: Slabý

V předehrávce 15. kola zavítalo Blansko na půdu Ivančic, které v minulém kole prohrály na domácím hřišti s Rousínovem 1:2. Trenér Michal Kugler nemohl využít služeb Antonína Koláře (pracovní povinnosti), Michala Beneše (nemoc) a Andreje Vašáka (po operaci kolene).

V úvode zápasu byli mírně aktivnějším týmem domácí, kteří byli důraznější v osobních soubojích. Brankář Juran musel poprvé předvést své kvality ve 14. min., když se před ním po centru Štorka zjevil zcela volný Šmýd, strážce blanenské branky však zakročil výtečně a střelu z bezprostřední blízkosti vytáhl na roh.

Blansko si šance vypracovávalo ztuha, častokrát zradila svěřence Michala Kuglera nepřesná finální přihrávka. Přesto nakonec do kabin odcházeli spokojeni. Ve 43. min. dostal od Sehnala ideální přihrávku při přečíslení Doležel, který umístěnu střelou k levé tyči otevřel skóre utkání - 0:1.

Ve 45. min. rozehrál Janíček nakrátko rohový kop na Sehnala, jehož centr prodloužil Hájek na Doležela a ten podruhé rozvlnil síť za zády brankáře Boreše - 0:2.

Po změně stran se chtěli Blanenští vyvarovat scénáře posledních utkání, kdy se jim nepodařilo udržet nadějně rozjetý zápas. V 52. min. proletěla Janíčkova střela z 25 metrů těsně nad. V 62. min. byl navíc po faulu na Michala Šenka vyloučen domácí obránce Pekáč a tak se cesta za tříbodovým ziskem zdála být otevřená.

Vyloučení však paradoxně domácím pomohlo. V 66. min. se dostal po centru z levé strany k míči ve vápně Němec, který střelou k levé tyči vykřesal pro domácí naději - 1:2. V 71. min. pak z nadějné pozice přestřelil blanenskou branku opět Němec. Další komplikace pro Blansko přišla v 73. min., když byl za faul zezadu vyloučen bez předchozího napomenutí Janíček.

Za dvě minuty si Ivanovice vypracovaly jedinečnou příležitost k vyrovnání, když se dostal k míči zcela volný Štork, před nímž už byla pouze prázdná branka, domácí útočník však zakončil vedle.

V závěru mohli svoji výhru potvrdit Blanenští. Centr Sedláčka sklepl Pernica hlavou do výhodné pozice Doleželovi, který pálil těsně vedle pravé tyče. I přesto Blansko dotáhlo zápas do vítězného konce a mohlo si po čtyřzápasovém půstu opět zapsat tříbodový zisk.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „V prvním poločase jsme byli lepším týmem, druhý poločas byl vyrovnaný. Na můj vkus jsme nehráli tak aktivně, jako bychom hrát měli. Připadá mi, jako by se hráči báli ukázat, jak mají natrénováno. Ocenil bych výkony útočníků Doležela a Sehnala. Poprvé ve stoperské dvojici spolu nastoupili Martinec se Šplíchalem, kteří zápas zvládli dobře. Bohužel radost z vítězství kazí vyloučení Janíčka, který bude pravděpodobně chybět více jak jeden zápas, což je pro nás velké oslabení, protože Kamil patří v současné době k našim nejlepším hráčům. Zranění kotníku si pak obnovil Michal Hájek, kterému bych dal jméno spolehlivost.“