29.03.2014  |  Boris Hasa

Bojovný duel bez šancí rozhodla výstavní střela Koudelky

B l a n s k o - Úvodní domácí utkání fotbalistů FK Blansko v roce 2014 se neslo ve znamené tuhého boje bez výraznějších šancí. Důležitý duel se Starou Říší nakonec rozhodl výstavní ranou do šibenice deset minut před koncem Jan Koudelka.

19.kolo, sobota 29.3.2014, 15:30 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Juran - Gromský, Müller, Čoupek, Šplíchal - M. Skoupý (46. Pospíšil), T. Zouhar, Nečas (C), Buchta (61. Hansl) - Trtílek (89. Martin Pokorný), Koudelka (88. Hepp)
Náhradníci: Pospíšil, Hansl, Vágner, Hepp, Horáček, Martin Pokorný, Macháč
Trenér: Jiří Hajský
0FSC Stará Říše
Sestava: Neuman - Bartoš, Dvořák, Kadlec, Príborský - Vodáček, Vácha, Tichánek, (C), Rygl (74. Kratochvíl) - Brnický (71. R. Pokorný), Osumanu
Náhradníci: Valo, R. Pokorný, Michal Pokorný, Kratochvíl
Trenér: Luděk Kovačík
Branka: 81. Koudelka
ŽK: 44. M. Skoupý, 45. Gromský, 84. Koudelka - 58. Brnický, 80. Osumanu, 86. Neuman
Rozhodčí: Gloser - Růžička, Denev
Delegát: Kuba

V úvodním domácím utkání v tomto roce se blanenští fotbalisté střetli s 9. týmem tabulky FSC Starou Říši, která je rovněž divizním nováčkem. Trenér Jiří Hajský nechal důvěru stejné jedenáctce hráčů jako v minulém kole proti Vyškovu. Hostující lodivod Luděk Kovačík měnil sestavu z posledního utkání na dvou postech. Mezi tři tyče postavil Karla Neumana, záložníka Michala Pokorného pak nahradil útočník Michal Brnický, který nastoupil po boku nejlepšího střelce mužstva Aliho Osumana. Další útočník Vladimír Vácha tentokrát operoval ve středu zálohy.

Utkání se neslo ve znamení boje bez gólových příležitostí a souvislejších kombinací. V prvním poločase byli střelecky mírně hladovější domácí, kterým však v koncovce scházel potřebný klid a přesnost. Ve 13. min. se pokoušel prosadit pohotovou střelou Koudelka, brankář Neuman s jeho pokusem problémy neměl. Stejný hráč se do zakončení dostal za deset minut po pobídce Buchty, tentokrát míč mezi tři tyče nazamířil. Do třetice to Koudelka zkoušel ve 31. min. po rohovém kopu Čoupka, střela levačkou houštinou těl k brance neprošla.

Hosté v útoku spoléhali na desetigólového Osumana, kterého však domácí defenziva k ohrožení Juranovy svatyně nepouštěla. V 35. min. se Osumanu převtělil do role nahrávače, když při brejkové akci posílal míč rozběhnutému Váchovi, nebezpečí z pohledu Blanska uhasil vyběhnuvší brankář Juran, který hostujícího útočníka včas odzbrojil.

Po změně stran domácí lodivod místo zraněného M. Skoupého nasadil do hry Pospíšila. Nový muž na hřišti hned po dvou minutách poslal centr na Koudelku, který však hlavičkou v záklonu branku neohrozil. V 51. min. po rohu nakrátko vypálil Čoupek, míč se odrazil ke Koudelkovi, který ho hlavou prodloužil na zadní tyč, kde ho k němu zpětnou hlavičkou vrátil Müller, Koudelkův následný volej však zamířil vysoko nad.

Rozuzlení bojovného utkání se diváci dočkali v poslední čtvrhodině. V 75. min. si Juran nadvakrát poradil se střelou Brnického. Domácí brankář pak své mužstvo výrazně podržel v 79. min., kdy zlikvidoval štiplavý pokus Vodáčka a za jeho záda neprošla ani tečovaná střela Váchy. Na druhé straně domácí vystihli chybnou rozehrávku Bartoše, Trtílek vysunul Jana Koudelku, který se na hranici velkého vápna zbavil smolaře okamžiku Bartoše a povedenou střelou do levého horního rohu poslal Blansko do vedení - 1:0.

Hosté se pokoušeli srovnat, vysunuli Kadlece na hrot. Kromě hlavičky tohoto zkušeného zadáka po centru Osumana v 85. min. však již brankář Juran vážnější situaci řešit nemusel a tak si Blanenští připsali po čtyřzápasové odmlce důležité tři body.

Další výsledky 19. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bohunice - Bystřice nad Pernštejnem 1:2 (1:1), Uherský Brod - Vyškov 0:4 (0:2), Napajedla - Bystrc 2:0 (1:0), Vrchovina - Líšeň 0:3 (0:1), Velké Meziříčí - Tasovice 0:1 (0:1), Pelhřimov - Rosice 3:2 (1:1), Polná - Hodonín 1:0 (0:0)

Jiří Hajský, FK Blansko: „Dnešní utkání příliš fotbalové krásy nepobralo, byl to boj s minimem šancí. Pro nás štěstí, že jsme jednu situaci dokázali využít a díky tomu jsme získali velmi důležité tři body.“

ONLINE přenos

FK Blansko - FSC Stará Říše