2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Š u m p e r k / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si po šesti odehraných kolech stále drží vizitku nejlépe bránícího týmu v divizi. Ve vloženém 15. kole remizovali svěřenci trenéra s houževnatým Šumperkem na jeho hřišti 0:0, když ve druhém poločase měl blízko ke skórování Jukl, který trefil břevno.

Delegát: Poklop

Kreizl - Jurásek, Skopal, Reichl (C), Hruda - Podhorný (79. Ševčík), Španihel (76. Nemeth), Konečný, Rýznar (57. Křivohlávek) - L. Horák - Pezzotti
Náhradníci: Ondráček, Nemeth, Ševčík, Křivohlávek, Šafář
Trenér: Bohdan Hecl

Juran - P. Fousek, Šplíchal, Müller, Šíp - Jarůšek (62. Gromský), Kugler, Jukl (81. Ullmann), Nečas (C) (62. Chlad) - Trtílek, P. Švancara
Náhradníci: Kratochvíl, Ullmann, Buchta, Gromský, Beránek, Chlad, Prosecký

Blanenští fotbalisté v rámci vloženého 15. kola zavítali na hřiště Šumperka, jemuž v tabulce patřilo poslední místo. Vedení klubu se navíc muselo vyrovnat s odchodem trenéra Zdeňka Strouhala, jehož povinnosti prozatím převzal člen výkonného výboru Bohdan Hecl. Trenér Blanska Michal Kugler dal pro toto utkání důvěru stejné jedenáctce, která zahajovala minulé domácí utkání s Bystřicí.

Jako první se osmělili domácí. V 7. min. se dostal po souboji s P. Fouskem do pokutového území L. Horák, který mířil přízemní střelou vedle levé tyče blanenské branky. V 15. min. přetlačil Trtílek vytáhlého stopera Reichla, o míč jej vzápětí nepřipravil ani Skopal, následnou střelu hostujícího forvarda vyrazil Kreizl na roh. V 20. min. po samostatné akci pálil z 23 metrů prudce Rýznar, Juran jeho pokus jistil pohotovým zákrokem u pravé tyče. Na druhé straně po pohledné kombinace centroval Jarůšek, míč prošel až ke Švancarovi, jemuž domácí ohrozit branku nedovolili.

Ve 27. min. předvedl po přihrávce Nečase naplno své driblérské schopnosti Švancara, jenž si pohrál s Reichlem a poté i s Juráskem, po jeho centru hlavičkoval Trtílek pouze do rukavic připraveného Kreizla. Ve 30. min. se zaskvěl brankář Juran, jenž si po centru L. Horáka poradil s tvrdou střelou Podhorného. Vzápětí strážce blanenské svatyně lapil rohový kop a bleskově našel dlouhým výkopem Švancaru. Ten udržel míč i proti dvojici dotírajících domácích obránců, posunul míč na Jukla, jemuž se však nepodařilo přesnou přihrávkou nalézt ve vápně číhající a osamoceného Trtílka. O minutu později byl před šestnáctkou faulován Šíp, trestný kop Jukla však gólové parametry neměl.

Ve 36. min. putoval míč po ose P. Fousek - Trtílek, po přízemní přihrávce druhého jmenovaného vyrazil Kreizl střelu Jarůška u levé tyče na roh. O dvě minuty později si na centr Jukla od rohového praporku naskočil ve vápně Trtílek, následně ve výhodné pozici přestřelil branku Jarůšek. Poločas pak zakončila akce Švancary a Šípa, kdy nebezpečný přízemní centr druhého jmenovaného odvrátil do bezpečí Skopal.

Po změně stran již byli častěji v držení míče Blanenští, domácí hrozili už jen sporadicky z protiútoků. V 51. min. odvracel těsně před Švancarem míč pozorný Kreizl. Domácí brankář dobře zasáhl také o čtyři minuty později, když Kugler vybízel uličkou k zakončení Trtílka, ale Kreizl byl u míče dříve. V 58. min. měli domácí k dispozici trestný kop z podobné vzdálenosti a téměř stejného místa, jako v první půli Jukl. Také exekutor L. Horák branku přestřelil.

V 65. min. následovala největší gólová příležitost utkání a na svědomí ji měli svěřenci trenéra Kuglera. Po kombinaci tria Kugler - P. Fousek - Gromský se do vápna prosmýkl Trtílek, jeho prudkou střelu z úhlu Kreizl vyrazil pouze nad sebe, dorážející Jukl hlavou orazítkoval břevno. Poté se ještě snažil zakončit Kugler, jenž byl sražen k zemi, ale rozhodčí posoudil zákrok domácího hráče jako dovolený. V 78. min. střílel pohotově levačkou Trtílek, tentokrát domácí brankář zasahovat nemusel. A protože v závěru zápasu i přes narůstající převahu Blanska další šance nepřišly, skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Blanenští tak v dosavadních šesti odehraných kolech inkasovali pouze tři branky a brankář Juran si na své konto přispal již čtvrtou vychytanou nulu.

Další mistrovské utkání čeká fotbalisty FK Blansko v neděli 13. září, kdy se od 16:00 střetnou s celkem FK Kozlovice na jeho hřišti.

Záznam utkání

Další výsledky 15. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Přerov - Kozlovice 1:0 (1:0), Hodonín - Tasovice 4:0 (1:0), Stará Říše - Pelhřimov 4:0 (2:0), Žďírec nad Doubravou - Uherský Brod 1:1 (1:1), Žďár nad Sázavou - Havlíčkův Brod 2:0 (2:0), Polná - Bystřice nad Pernštejnem 1:2 (1:0), Rosice - Vrchovina 1:3 (1:1)