06.11.2011  |  Boris Hasa

Kyjov rozhodl o výhře v poslední minutě

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko po sedmi utkáních okusili hořkost porážky. Svěřenci trenéra Kuglera poprvé v sezóně ztratili všechny body před svými diváky, když zápas s Kyjovem rozhodla jediná branka hostujícího Hušky v poslední minutě.

14.kolo, sobota 5.11.2011, 13:30
Sestava: Bednář - Bubeníček (C), Martinec, Šplíchal, Šíp - Hájek, Kolář - Doležel (82. Majer), Zouhar, Beneš (72. Sedláček) - Sehnal
Náhradníci: Majer, Kugler, Sedláček, Juran
Trenér: Michal Kugler
1FC Kyjov 1919 o.s.
Sestava: Štěpán - Půček, Rezek, Horňák, Víšek (C) - Vacula, Bartoň, Hesek, Huška (90. Riedl) - Macek, Kučera (90. Kuchař)
Náhradníci: Kuchař, Riedl, Vinca, Malušek
Trenér: Alexandr Hrabal
Branka: 90. Huška
Střely na branku: 4:3
Střely mimo: 4:2
Rohy: 2:3
Fauly: 21:20
Ofsajdy: 4:5
ŽK: 88. Martinec, 90. Šplíchal - 30. Kučera, 89. Rezek, 90. Štěpán
Rozhodčí: Janíček - Soukal, Kopetka
Delegát: Stejskal

Blansko začalo proti Kyjovu aktivně, do vážnější šance se však nedostalo. V 7. min. si brankář Štěpán poradil s propagačním pokusem Hájka, ve 22. min. strážce hostující svatyně ani zasahovat nemusel, protože střelu Doležela zablokovali obránci Kyjova.

Ve 24. min. zahrozili hosté, když se Kučera dostal až před Bednáře, který však svým včasným vyběhnutím zmenšil hostujícímu útočníkovi střelecký úhel a vyrazil jeho pokus na roh. Ve 30. min. se Kučera po kontaktu s obráncem Šplíchalem poroučel ve vápně k zemi, rozhodčí mu za jeho hereckou vložku udělil žlutou kartu.

V úplném závěru prvního poločasu hlavičkoval po standardní situaci Víška na zadní tyči nikým nekrytý Horňák mimo tři tyče.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Blansko hledalo recept na dobře organizovanou hru Kyjova obtížně. V 58. min. pálil po centru Sehnala ze slibné pozice mimo Šíp. Podobně zakončil v 65. min. Beneš, kterému po individuální akci předložil míč Zouhar. O dvě minuty později byl před vápnem faulován Doležel, Kolář z následného trestného kopu minul pravou tyč jen o pár centimetrů.

V 71. min. se Blanenští radovali, když poslal do sítě rohový kop Bubeníčka Beneš, rozhodčí však pro předchozí útočný faul Sehnala branku neuznal.

Když už se zdálo, že si oba týmy po taktické bitvě body rozdělí, fauloval v předposlední minutě v blízkosti velkého vápna Martinec Kučeru. K exekuci trestného kopu se postavil Huška, který přízemní střelou k pravé tyči nedal Bednářovi šanci a zajistil tak Kyjovu export tří bodů z Údolní - 0:1.

V anketě hráč kola můžete hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „Nastoupil proti nám kvalitní soupeř, který má ve svém kádru hodně kvalitních fotbalistů. Hosté hráli jednoduchý fotbal, problémy nám dělali jejich útočníci. Závěr bychom měli dohrát v klidu a nedopustit takový scénář. Bohužel je to daň za to, že máme v kádru tolik mladých fotbalistů, i když si myslím, že standardní situaci bychom měli zvládnout.“