25.08.2019  |  MJ

První porážku v MSFL odvrátil v 90. minutě Sedlo, Blansko remizovalo v Dolním Benešově 1:1

B l a n s k o - Druhé venkovní utkání mužů FK Blansko mělo podobný průběh jako to první s Baníkem Ostrava B. Mužstvo Dolního Benešova šlo i přes tlak hostů do vedení v 15. minutě a téměř do konce utkání úspěšně vzdorovalo. V 90. minutě však vsítil branku Martin Sedlo, která Blansku přinesla osmý bod i dosavadní neporazitelnost. Kaňkou do domácího duelu s Velkým Meziříčím je vyloučení stopera a současného kapitána Jiřího Hušky.

4.kolo, sobota 24.8.2019, 16:30
1FC Dolní Benešov
Sestava: Chvěja - Rychnovský, Býma, Romaněnko, Moravec (C), Blahuta, Pecuch, Gebauer, Labuda, Haas, Karčmář
Náhradníci: Lasák - Behan, Trajkovski, Skroch, Foitzik, Baránek, Gomola
Trenér: Dominik Kroupa
Vedoucí: Jan Kozlovský
Sestava: Doležal – Sedlo, Huška, Štrbák, Šulek – Buchta – Přerovský (83.Tulaydan), Žák (81.Fabuš), Paděra (46.Schwendt), Urbančok (46.Kopičár) – Štrombach
Náhradníci: Záleský - Schwend, Minx, Tulaydan, Fabuš, Kopičár
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Petr Dvořák
Branky: 15. Pecuch - 90. Sedlo
Osobní tresty: ŽK: 9. Moravec, 90. Romaněnko - 41. Žák, 90+2 Buchta, ČK: po 2 ŽK v 57. a 76. minutě Huška
Doba hry: 45+1, 45+3
Počet diváků: 108
Rozhodčí: Pfeifer - Černý, Mikyska
Delegát: Lenfeld

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko:
„Když vyrovnáte v deseti a v poslední minutě, tak musíte být rádi za bod, ale po tom průběhu je to jednoznačně ztráta. Po dobrých úvodních minutách zápasu jsme se vrátili k pohodlnému fotbalu, kdy jsme si vše brali jen do nožky, chyběl pohyb a důraz ve vápně. Domácí nás potrestali hned v 15.minutě z první takové pološance a pak až do konce zápasu to bylo jen o dobývání branky domácích. Výkon v první půli byl pod naše možnosti, ale i tak jsme tam měli břevno po tečované střele Štrombacha a hlavně jsme neproměnili sólový nájezd Štrombacha. Druhá půle z naší strany byla mnohem lepší, dostali jsme zápas do tempa, ale s proměňováním šancí jsme měli velký problém. Z domácího brankáře jsme jednoznačně udělali hvězdu utkání. Po vyloučení Hušky jsme na chvíli vypadli z tempa, ale proti unaveným domácím jsme se i v deseti tlačili do šancí a nakonec jsme to tam dotlačili v poslední minutě. Vítězný gól měl ještě v nastaveném čase z posledního rohu na noze Fabuš, ale trefil z 5 metrů jen obránce. První zápas v roli favorita jsme nezvládli, nedali jsme množství šancí a klobouk dolů před domácím brankářem Chvějou.“