2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - K remíze z prvního kola fotbalisté Blanska další body nepřidali. Na hřišti Tasovic v prvním letošním venkovním utkání sice vedli už ve 44. sekundě gólem Jana Trtílka, ale ještě v prvním poločase inkasovali dvě branky a zápas už otočit ani srovnat nedokázali. Obě branky domácích střílel Miroslav Paul, tu první z penalty po faulu Šplíchala. Na hře Blanska byla znát absence zkušeného záložníka Jana Pšikala. „Dnes nám chyběla síla směrem dopředu," povzdechl si po zápase trenér Martin Maša.

Hrací doba: 45+0 ; 45+3

Konvalina – Hrazdílek, Mička (K), Blahoudek (89. Lapeš P.), Švejkar (87. Kučera), Horáček, Hrobař, Paul, Čermák, Fukal (67. Lapeš R.), Lašák
Trenér: Miroslav Steinhauser
Vedoucí mužstva: Libor Kličník

Záleský – Bokůvka, Šplíchal (K), Feik, Škrabal – Zavřel (82. Němec) , Závodný – Chloupek, Kratochvíl (71. Mlčoušek), Šmerda – Trtílek
Trenér: Martin Maša
Vedoucí mužstva: František Fiala

Vše podstatného divizního zápasu druhého kola mezi Tasovicemi a Blanskem se odehrálo v prvních dvaceti minutách. Hned po výkopu vybojoval důrazně míč JAN TRTÍLEK a rychle domácím připomenul, že zápas už začal. Ve 44. sekundě přeloboval vyběhnutého gólmana Konvalinu a postal hosty do vedení – 0:1.

V 8. minutě odpískal na druhé straně hřiště rozhodčí Soukal přísnou penaltu za faul Jakuba Šplíchala. Exekutor pokutového kopu MIROSLAV PAUL nedal brankáři Záleskému šanci a srovnal skóre utkání – 1:1.

Stejný hráč měl prsty i v dalších nebezpečných příležitostech domácí Tasandy, jak klub jeho fanoušci familiérně nazývají. Ve 20. minutě zůstal opět MIROSLAV PAUL sám nekrytý u pravé tyče Záleského a míč uklidil do brány. Rázem dostala hra jiný rozměr a spád – 2:1.

Domácí využívali své herní převahy i psychické pohody, do které se dostali díky dvěma rychlým brankám a otočení zápasu. Paul v další šanci poslal balon na břevno a z následné dorážky trefil Švejkar tyč. Po půlhodině zápasu vykopával další tutovku z brány Blanska Bokůvka a zabránil třetí pohromě pro Blansko. Ve 34. minutě přestřelil zblízka tasovický Mička.

Do ojedinělé šance hostů poslal Zavřel Chloupka, ten však nedokázal dostat balon na spoluhráče před bránou. Následující série rohových kopů Blanska žádnou větší šanci hostům nepřinesla.

„Říkal jsem hráčům v kabině, ať zvednou hlavy, že jsou zbytečně po..... Chceme hrát a je to jenom fotbal. O nic nejde, když se prohraje, tak se prohraje, budeme hrát další zápas a můžeme se posunout,“ burcoval své svěřence o poločasové přestávce v kabině Maša.

V 55. minutě zajásala více než dvoustovka domácích příznivců potřetí. Pomezní rozhodčí Hovorka však odhlavičkovaný balon v síti po standardce Čermáka odmával jako ofsajdový.

Tasovice hrály druhý poločas více na jistotu a Blansku se otevřela příležitost ke kombinaci. V 77. minutě se prokličkoval před Konvalinu Šmerda a k velkému zklamání celé hostující lavičky zblízka přestřelil bránu.

V 80. minutě se ještě domácí snažili pojistit si definitivně první tři body v letošní sezoně, ale Paul bránu přestřelil. Tři minuty před koncem základní hrací doby si museli na trávníku vytrpět ještě všichni aktéři nepříjemný pocit, když si domácí Blahoudek v souboji poranil nohu a ze hřiště musel být odnesen na nosítkách. Ani během tří nastavených minut se ale skóre už nepohnulo a všechny body zůstaly v tasovické kabině.

Záznam z utkání

Fotogalerie

Další výsledky 2. kola Fortuna Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bzenec - Břeclav 4:1 (2:1), Třebíč - Strání 2:1 (1:1), Vrchovina - Polná 1:2 (0:2), Tišnov - Žďár nad Sázavou 4:1 (2:0), Velká Bíteš - Ždírec nad Doubravou 1:1 (1:1), Stará Říše - Havlíčkův Brod 3:1 (2:1), Šumperk - Rosice 0:0