01.04.2012  |  Boris Hasa

Silný vítr přivál tři body

B l a n s k o - Ve druhém venkovním utkání na půdě Novosedel, hraného za silného větru, vyhráli fotbalisté FK Blansko po dvou brankách Jana Doležela a jedné Michala Šenka 3:0. V tabulce se tak svěřenci trenéra Kuglera posunuli na 2. místo.

18.kolo, sobota 31.3.2012, 15:30
0Sokol Novosedly
Sestava: Bednář - Bubeníček (C), Maška, Šplíchal, Šíp (78. Martinec) - Jarůšek (65. J. Cupal), Dupal, Zouhar, Šenk (75. Beneš) - Doležel, Crhák
Náhradníci: Martinec, J. Cupal, Beneš, Juran
Trenér: Michal Kugler
Branky: 8. a 73. Doležel, 55. Šenk
Střely na branku: 2:6
Střely mimo: 4:8
Rohy: 4:7
Fauly: 16:14
Ofsajdy: 1:4
ŽK: 41. Mucala, - 49. Crhák,
Rozhodčí: Dohnálek – Jelínek, Válek
Delegát: Kratochvíl

Blansko se v rámci 18. kola představilo na půdě Novosedel, které měly na svém kontě 27 bodů a v tabulce okupovaly 8. místo.

Průběh utkání značně ovlivnil silný vítr, který působil problémy všem aktérům. Blansko hrálo prvním poločase s větrem v zádech a naštěstí se mu podařilo rychle prolomit domácí obranný val. V 8. min. vysunul Zouhar do úniku Šenka, který naservíroval míč na zlatém podnose Doleželovi a ten ho poslal do odkryté branky - 0:1.

Ve 13. min. se pod dlouhém autu Šípa ocitl ve výhodné pozici ve vápně Crhák, blanenský forvard však zblízka přestřelil. Ve 25. min. se do zakončení opět dostal Crhák, po prudkém centru Jarůška se mu mezi tři tyče zacílit nepodařilo.

V závěru prvního poločasu předložil aktivní Doležel míč Dupalovi, který střelou vnějším nártem těsně minul pravou tyčku.

Po změně stran se čekalo, že domácí se poženou i s větrem v zádech za vyrovnáním, ale svěřenci trenéra Kuglera se s touto nevýhodou vypořádali skvěle a navíc se jim podařilo rychle vedení pojistit. V 55. min. oplatil Doležel přihrávku Šenkovi a ten dopravil míč do branky - 0:2.

Vzápětí se po přesném pasu Zouhara řítil na domácího brankáře opět Šenk, který poslal do vápna přihrávku na Doležela, domácí brankář však zmenšil střelecký úhel a Doleželovi se tak nepodařilo míč propasírovat do branky.

Poslední branka utkání padla v 73. min, když se Zouhar v blízkosti rohového praporku elegantně zbavil dvou protihráčů a jeho ideální pobídku zužitkoval Doležel - 0:3.

Michal Kugler, FK Blansko: „Jsme rádi, že jsme v Novosedlech vyhráli, protože tady se moc často nevyhrává. Pro domácí je to teprve druhá porážka v sezóně, navíc vedoucí Vracov tu prohrál 4:1. Dnes byli opravdu neregulérní podmínky pro fotbal, protože foukal hodně silný vítr a byla docela dost zima. Nám se podařilo brzy vstřelit branku a uhlídat záložníka Mucalu, což byl základ úspěchu.“