13.05.2019  |  MJ, Foto: Josef Kratochvíl

Těsné utkání ve Ždírci rozlousknul v 87. minutě Huška, Blansko dovezlo z Vysočiny výhru 3:2

B l a n s k o - V chladném počasí a proti velmi dobře připravenému soupeři nastoupili blanenští hráči v nedělním odpoledni na půdě Ždírce. Domácí se hned zkraje utkání dostali do vedení, pak však hosté zaveleli k obratu a dlouho drželi vedení 1:2. V 70. minutě srovnal domácí Klimeš a vypadalo to, že remíza je pro Ždírecké velmi blízko. 87. minuta a gól Jiřího Hušky jim však možnou radost z bodu proti lídrovi soutěže vzala. Toto vítězství znamenalo pro Blansko jediné - s předstihem zajištění divizní titul a postup do MSFL.

24.kolo, neděle 12.5.2019, 17:00
2Tatran Ždírec nad Doubravu
Sestava: Bílek - Pelikán, Jeníček, Veselský, Štukhejl, Fikar (C), Mrázek, Kolouch, Klimeš, Pátek, Novotný P.
Náhradníci: Pometlo - Novotný J., Málek, Slavík
Trenér: Martin Slavík
Vedoucí: Robert Pospíšil
3FK Blansko
Sestava: Doležal – Sedlo, Huška, Buchta, Jakubov (77. Chloupek) – Paděra – Štrombach (68. Minx), Bednář, Přerovský, Traore (89. Souček) – Tulaydan
Náhradníci: Záleský - Souček, Minx, Chloupek, Feik
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Petr Dvořák
Poločas: 1:2
Branky: 2. a 70. Klimeš - 13. Bednář, 24. Traore, 87. Huška
Osobní tresty: ŽK: 60. Klimeš, 84. Novotný P., Novotný J. (po utkání) - 56. Štrombach
Doba hry: 45+1, 45+1
Počet diváků: 130
Rozhodčí: Voneš - Buček, Muller
Delegát: Prokeš

Ohlasy trenérů

Zbyněk Zbořil:
„Připravovali jsme se na soupeře, podmínky i důležitost utkání, ale k srdci jsme si to v úvodu nevzali. Čekal nás houževnatý, organizovaný, běhavý soupeř, těžký terén, zima jako v lednu, ale věděli jsme, že vítězství by znamenalo postup. Hned v první minutě jsme udělali hrubou chybu na vlastním vápně a domácí nás rychle ztrestali. Pak jsme se dokázali rychle dostat zpět do zápasu lacinou brankou a vzápětí výsledek otočit, ale dělali jsme hodně chyb hlavně v posledních 30 metrech. V poločase jsme se snažili zklidnit a věřili, že to zvládneme. Úvod druhého poločasu jsme měli jasně pod kontrolou, ale nedokázali jsme dát ani ty nejvyloženější šance. Tulaydan, Traore, Huška a ani Sedlo své velké šance nevyužili a tím jsme naopak dali šanci domácím rvát se o výsledek až do závěru. V 70.minutě jsme udělali další hrubku při zakládání útoku a domácím se podařilo srovnat. Závěr byl hodně hektický. Nakonec se nám to tam podařilo dotlačit silou vůle a Jirka Huška rozhodl o vítězství a tím i postupu do MSFL 5 kol před koncem soutěže.“