B l a n s k o - Výhra, porážka a remíza. Fotbalové kluby z Blanenska mají za sebou další várku přípravných zápasů. Boskovice s přehledem vypráskaly Sokol Kunčinu z I. B třídy 5:0. Ráječko uhrálo remízu s divizními Tasovicemi a Blansko podlehlo divizní Mohelnici 0:2.

přátelské utkání , 24. července 2013, FK Blansko - FK Mohelnice

FK Mohelnice

Branky: 39. Novotný, 81. Hapal

Pro Blansko to byla první porážka v letní přípravě. Po remíze 2:2 s Kuřimí a vítězství 3:1 nad Čechií Zastávka nastoupilo zatím proti nejkvalitnějšímu soupeři. „V přípravě byla Mohelnice pro nás zatím nejsilnějším soupeřem. Když nepočítám pohárový zápas s Bystrcí. Docela jsme se drželi, herně to nebylo špatné. Z mého pohledu to byl vyrovnaný zápas. I my měli několik tutovek, ale nedali jsme," řekl kapitán FK Blansko Radim Bubeníček.

V úvodu zápasu, který se hrál na hřišti v Rudici, mělo mírně navrch Blansko. „Začátek utkání byl z naší strany špatný. Zkoušíme nového hráče a bylo to rozhárané. Někteří kluci nevěděli co hrát. Blansko mělo mladé běhavé hráče a místy nás přehrávalo, jen nedávalo šance," poznamenal k výkonu svého týmu kouč Mohelnice Roman Sedláček.

Mohelnici poslal do vedení Novotný. Dalších několik šancí hostů zlikvidoval výtečně chytající blanenský gólman Juran. Šanci na vyrovnání domácí propásli, když Bubeníček nedal po faulu na Nečase penaltu. „Penaltu mi brankář vyrazil a ani dorážka v brance neskončila," řekl Bubeníček.

Na 2:0 pro Mohelnici zvýšil Hapal. To Blanenští v dalších šancích selhali. Zouhar nastřelil tyč. „V útoku máme problém. Tři útočníci jsou zranění a na špici musejí hrát kluci ze zálohy. Není to optimální. Ale musíme se s tím poprat," dodal Bubeníček.

V pátek hraje Blansko, které se připravuje na start v divizi, s Boskovicemi. Ty na podzim nastoupí o dvě soutěže níže v I. A třídě. Podle Bubeníčka to však na hřišti nebudu v pátečním derby znát. „Boskovicím se vrátilo několik odchovanců. Mají tam šikovné mladé hráče. Nebude to lehký zápas. I když je to jen příprava, určitě to bude vyhecované. Zápasy s Boskovicemi jsou vždycky derby," uzavřel blanenský kapitán.

V neděli nastoupí Blansko doma proti divizním Svitavám.