2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Šlágr šestého kola byl v případě MSFL celkem jasný - Blansko - Rosice. Na obou stranách hráči, kteří prošli druhým týmem a navíc oba týmy okupovali přední příčky tabulky celé MSFL. Rosice šly jako první do vedení, ale Blansko dvěma góly vývoj zápasu obrátilo ve svůj prospěch a po závěrečném hvizdu mohlo slavit tři body!

5. kolo , 28. srpna 2021, FK Blansko - FC Slovan Rosice

2:1

0:1

FC Slovan Rosice

Branky: 47. Tulajdan, 68. Elekana – 9. Přerovský (pen.)
Žluté karty: 75. Tulajdan (BLA), 90+2. Nešetřil (BLA) – 45+1. Šíp (ROS), 56. Zezula (ROS), 90+2. Šenk (ROS), po utkání Krejčí.
Rozhodčí: Kotala – Dudek, Bebenek.

Nešetřil – Feik, Fall, Chyla, Smrčka – Minařík – Hladký (85. Pyš), Machálek (C) (79. Alexa), Mach, Kroutil (56. Reteno Elekana) – Tulajdan.

Juran – Zezula, Novák, Buchta, Fila (77. Kršák), Pazourek (57. Sedláček, 66. Šenk), Černý (C), Selinger (77. Koláčný), Přerovský, Šíp, Krejčí.

Blansko nemělo vstup do zápasu podle představ. V osmé minutě byl ve vápně trochu tvrději zastaven Přerovský a jeho pád rozhodčí vyhodnotil za penaltový. K pokutovému kopu se postavil sám Dan Přerovský, který poslal míč k levé tyči a jen málo chybělo Nešetřilovi k tomu, aby míč zastavil.

Blansko se mohlo dočkat srovnání z ničeho nic po půlhodině hry, kdy se Marcel Hladký odhodlal k nenápadné střele z levé strany a gólman Juran tlačil míč z branky očima, naštěstí pro něj se míč zastavil o břevno. V závěru poločasu si ještě vypracovali šanci hosté, ale ránu Fily perfektně vyrazil Nešetřil.

Do druhé půle vstoupilo Blansko aktivně a dělalo Rosicím velké potíže. A na vyrovnaní se navíc nemuselo čekat dlouho. Po dvou minutách hry se totiž octl na ideálním místě Jiří Tulajdan, jehož rána nedala šanci Juranovi k zákroku - 1:1. Na druhé straně se do šance dostal Pazourek, ale Chyla dokázal jeho ránu zblokovat. Po jedné střele Rosic se před brankou Nešetřila strhla obrovská mela, která vyvrcholila několika nepříjemnými ataky vůči blanenskému brankáři. Naštěstí pro domácí se Nešetřilovi nic nestalo, ale rozhodčí ukončil situaci jen jednou žlutou kartou pro hostujícího hráče.

Blansko se za atak na svého gólmana pomstilo nejlépe jak mohlo. Juran nepochopitelně vyběhl do souboje o vysoký míč mezi Tulajdanem a jedním z obránců Rosic. Míč vypadl před Guy Reteno Elekanu, který se sice z první střely neprosadil, ale dorážku už dokázal poslat do sítě a odšpuntoval tak obrovskou radost jak na hřišti, tak na tribunách. Stejný hráč se ještě dostal k ráně v samotném závěru, ale ani on, ani nikdo jiný už míč do sítě nedostal a Blansko tak mohlo začít slavit tři body.