2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

V. B í t e š / B l a n s k o - Na čtvrtý pokus se dočkali. Fotbalisté A týmu FK Blansko poprvé v sezóně získali tři body. O vítězství na půdě Velké Bíteše rozhodl v 15. minutě Jiří Kratochvíl, kterému asistoval Jan Pšikal (na snímku). Ve druhém poločase se několika výbornými zákroky zaskvěl brankář David Záleský.

Hrací doba: 45+0 ; 45+4

Matiášek - Pokorný, Pohl (C), Kudýn, Ondrák - Nekuda (86. Kopáček) - Šimončič (86. T. Pelán), Chlup Novotný, Mrňa (75. Hibš) - Valsa
Náhradníci: M. Pelán - Kopáček, Pelikán, Hibš, T. Pelán
Trenér: Květoslav Havránek

Záleský - Imramovský, Šplíchal (C), Feik, Škrabal - Chloupek (89. Pačovský), Pšikal, Závodný, M. Šmerda (89. Bokůvka), Kratochvíl (83. R. Němec) - Trtílek
Náhradníci: Veselý - Zavřel, R. Němec, Pačovský, Bokůvka
Trenér: Martin Maša

Trenér Blanska Martin Maša nasadil po jednozápasové pauze do základní sestavy Jiřího Kratochvíla, který operoval na pozici levého záložníka, místo Dominika Bokůvky obsadil post pravého obránce Pavel Imramovský.

Úvodní čtvrthodina hry vyšla lépe hráčům Blanska, které přesněji kombinovali a drželi častěji míč na svých kopačkách. V 5. min. pronikl z levé strany do šestnáctky Kratochvíl, ale jeho zpětná přihrávka adresáta nenašla. V 15. min. Trtílek unikl po pravé straně, jeho přihrávku se snažil odvrátit obránce Pokorný, který však trefil pouze důsledně napadajícího Pšikala, od něhož putoval míč k JIŘÍMU KRATOCHVÍLOVI a ten z úhlu mazácky překonal Matiáška - 0:1.

V 18. min. mohl zvýšit náskok hostů Chloupek, jemuž připravil střeleckou pozici M. Šmerda, blanenský záložník však osamocen v malém vápně propadený míč netrefil.

Domácí poprvé zahrozili ve 21. min., když po centru Šimončiče zakončoval na zadní tyči pohotově v pádu těsně vedle Chlup. O chvíli později se do zakončení dostal sám Šimončič, ale mířil mimo branku. Na druhé straně ve 35. min. po dlouhém výkopu Záleského centroval do vápna Chloupek, nabíhajícího Kratochvíla v poslední chvíli připravil o míč pozorný Matiášek. První poločas pak uzavřela po vyraženém trestném kopu Pšikala nepřesná Chloupkova pumelice z voleje.

Po změně stran se mohl nejprve ve 47. min. po zaváhání domácí obrany prosadit Pšikal, jeho střelu z 23 metrů Matiášek dokázal zkrotit. V 55. min. se po Feikově zaváhání dostal ke střele Chlup, Záleský v brance Blanska však zasáhl spolehlivě. Strážce hostující svatyně si vzápětí poradil i se zakončením Valsy, který v minulé sezóně skóroval devětkrát.

V 71. min. měl Záleský znovu plné práce práce, když obránce Škrabal odvrátil míč ve vápně pouze k nohám Novotného, střelu autora hattricku z minulého kola však blanenský brankář kryl. Blanenští kontrovali akcí Trtílka a Kratochvíla, na jejímž konci pálil Pšikal a Matiášek musel vyrážet na roh.

V závěru utkání mohli domácí vyrovnat. V 82. min. však po rohovém kopu předvedl Záleský další výtečný zákrok tentokrát proti hlavičce Kudýna. V 90. min. přestřelil z hranice vápna branku Chlup a v první nastavené minutě zasahoval proti střele domácích jeden z blanenských hráčů obětavě na brankové čáře. Blansko tak poprvé v sezóně udrželo čisté konto a připsalo si na své konto premiérové tři body v soutěžním ročníku 2017/2018.

Záznam z utkání

Fotogalerie

Další výsledky 4. kola Fortuna Moravskoslezské divize, skupiny D:

Třebíč - Havlíčkův Brod 3:3 (1:2), Bzenec - Strání 6:0 (1:0), Polná - Břeclav 2:1 (1:1), Vrchovina - Žďár nad Sázavou 1:1 (0:0), Tišnov - Ždírec nad Doubravou 6:0 (3:0), Stará Říše - Rosice 1:1 (0:1), Šumperk - Tasovice 2:0 (1:0)