B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko po dvou letech sestupují z divize do krajského přeboru. Se sezónou se však rozloučili se ctí, na domácí půdě uhráli remízu s lídrem tabulky Otrokovicemi a nebyli daleko od vítězství.

30. kolo , 18. června 2011, FK Blansko - FC Viktoria Otrokovice

FC Viktoria Otrokovice

Střely na branku: 5:3
Střely mimo: 11:4
Rohy: 2:1
Fauly: 14:15
Ofsajdy: 3:12
ŽK: 42. Karásek, 83. Šíp, 85. Doležel - 39. Vavruša, 81. Maschtovský
Rozhodčí: Fridrichovský - Kučerík, Zadinová
Delegát: Kaláb

Juran - Bubeníček, K. Janíček (8. Šíp), Pokoj, Hájek - Klimeš - Doležel (87. Bezděk), Jelínek, Farník (C) (80. Nečas), Oulehla - Karásek
Náhradníci: Zouhar, Nečas, Pernica, Bezděk, Šíp, Švancara
Trenér: Michal Kugler

Křížek - Zábojník, Kraváček, Gerych, Ondráš (87. Benýšek) - Maschtovský (74. Alexa), Zálešák, Šuranský (80. Vančura), Dujka (C) - Jurčík, Vavruša
Náhradníci: Benýšek, Vančura, Alexa, Kašík
Trenér: Jaroslav Matějíček

V Blansku se hrálo v rámci závěrečného 30. kola hodně pikantní utkání. Domácí ještě stále živili malou naději na záchranu, lídr tabulky z Otrokovic pak mohl při zisku tří bodů bez ohledu na ostatní výsledky slavit postup. Trenér Blanska Michal Kugler poprvé v sezóně nasadil do branky mladíčka Jurana, pro kterého to byl premiérový start v mužské kategorii.

Úvod zápasu byl pro Blansko nešťastný. Již v 5. min. se zranil stoper Janíček, kterého nahradil Šíp. V dalším průběhu viděli diváci kvalitní divizní fotbal, k němuž rovnoměrným dílem přispěly oba týmy. Hosté z Otrokovic možná nečekali, že Blansko pro ně bude tak tvrdým oříškem.

V 19. min. byl před velkým vápnem faulován Oulehla, trestný kop Hájka postrádal razanci a brankář Křížek tak příliš práce neměl. Za tři minuty předvedl naplno své umění Juran, když střelu z vápna fantastiky vyrazil mimo tři tyče. Ve 26. min. se ke střele z 18 metrů odhodlal Farník, jeho zblokovaný pokus skončil rohovým kopem. Za dvě minuty se pak na pravé straně prosadil Karásek, do jehož centru se položil Oulehla, který hlavičkou zamířil vedle levé tyče.

Ve 34. min. se ve vápně uvolnil kapitán Otrokovic Dujka, jeho slabá střela však Jurana nemohla ohrozit. Brankář Blanska se poté zaskvěl ve 44. min., když parádně zneškodnil střelu Zábojníka.

Po změně stran se jako první dostali do zakončení Blanenští, povedenou střelu Jelínek Křížek vyrazil. V 54. min. pak vymyslel nádhernou přihrávku Farník, který uličkou našel ve vápně Karáska, ten díky svému důrazu obešel i brankáře, dostal se však z ideálního střeleckého úhlu a jeho následná střela tak skončila nad. Blansko útočila dál V 63. min. se do míče na hranici velkého vápna opřel Oulehla, střela skončila těsně nad. V 68. min. se po trestném kopu Hájka míč nadvakrát vrátil k domácímu záložníkovi, po jehož centru střílel z těžké pozice Karásek nepřesně. Za čtyři minuty se kapitán Blanska Farník výborně uvolnil ve vápně, jeho technická střela o milimetry minula levou tyč Křížkovy svatyně.

V závěru zápas gradoval. V 81. min. se střídající Nečas prosadil individuálně, následně byl těsně před hranicí pokutového území faulován, trestný kop namířil Pokoj pouze do zdi. Hosté odpověděli nebezpečnou střelou Vančury, kterou zneškodnil pozorný Juran. V 86. min. si pak Otrokovice oddechly, když po standardní situaci Hájka vyhlavičkovával z brankové čáry míč Dujka.

Konečná remíza 0:0 znamená, že Blansko po dvou letech opouští scénu divize. Ani Otrokovice na vytoužený postup do MSFL nedosáhly, při rovnosti bodů s Rosicemi, rozhodlo skóre, které mají lepší Rosičtí.

V anketě Hráč kola hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče tohoto utkání.

Další výsledky 30. kola: Bystrc - Tasovice 1:7 (1:3), Velké Meziříčí - Pelhřimov 0:4 (0:1), Konice - Uherský Brod 2:3 (1:0), Rosice - Vrchovina 2:0 (1:0), Napajedla - Hodonín 1:0 (0:0), Žďár nad Sázavou - Třebíč 3:1 (1:0), Vyškov - Sparta Brno (hraje se dnes)