2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Také ve druhém víkendovém přípravném utkání se fotbalisté FK Blansko radovali z vítězství. Na umělé trávě Sparty Brno porazili svěřenci Michala Kuglera Velkou Bíteš 3:1.

přátelské utkání , 26. února 2012, FC PBS Velká Bíteš - FK Blansko

FC PBS Velká Bíteš

1:3

Poločas: 1:1
Branky: 29. Dvořák - 35. a 71. Janda, 59. Bubeníček z pen.
Střely na branku: 4:13
Střely mimo: 6:9
Rohy: 4:8
Fauly: 13:10
Ofsajdy: 1:2

Pelán - Nekuda, Kerber, Pohl, Horký - Rozum, Dvořák, Jelínek, Ivančík - Loup, Pokorný
Trenér: Jan Dvořák

Juran - Bubeníček (C), Maška, Šplíchal, Jarůšek - Sedláček, Janda, Zouhar, Doležel - Crhák, Pernica
Trenér: Michal Kugler

Fotbalisté FK Blansko nastoupili na umělé trávě stadionu Sparty Brno proti 10. týmu krajského přeboru Vysočiny Spartaku Velké Bíteši.

V prvním poločase si obě mužstva vypracovala několik střeleckých příležitostí a oba brankáři museli několikrát předvést své kvality. V 6. min. Zouharův přetažený centr brankář Pelán s námahou vytěsnil na roh.

Ve 29. min. pro změnu blanenský Juran vyrazil trestný kop z hranice velkého vápna. Akce však pokračovala a po přetaženém centru se na zadní tyči v době, kdy byl u postranní čáry ošetřován Šplíchal, prosadil díky přesné střele z voleje Dvořák - 1:0.

Blanenští dokázali na inkasovanou branku rychle odpovědět. Ve 35. min. získal Bubeníček odražený míč, prostrčil ho na Jandu, který si položil vybíhajícího brankáře Pelána a mazácky poslal míč do sítě - 1:1.

Druhý poločas se odehrál v režii našeho mužstva. Ve 49. min. pálil po centru Doležela do rukavic brankáře Bubeníček. O chvíli později Zouhar vybídl ke střele Crháka, s jehož pokusem si Pelán poradil.

Už za necelou minutu byl Crhák opět v hlavní roli, když byl po průniku do šestnáctky faulován a nařízenou penaltu bezpečně proměnil kapitán Bubeníček - 1:2.

V 71. min. dokázalo Blansko svoji převahu přetavit v třetí branku, když Pernica míč ve vápně přiťukl Jandovi a ten střelou z hranice vápna nezaváhal - 1:3.

Další přípravné utkání čeká blanenské fotbalisty již tento čtvrtek 1. 3., kdy se na umělé trávě v Líšni střetnou od 19:00 s FRAMOZEM Rousínov v rámci dohrávky 3. kola Líšeň CUPU.