2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Blansko se v úvodním klání zimní přípravy střetlo s Kunštátem. V sestavě domácích nastoupila řada hráčů, kteří bojují o své místo v třetiligovém kádru. V první půli se hrálo vyrovnané utkání s mírnou převahou blanenských fotbalistů. Ani jedno z mužstev své slibné šance nevyužilo a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Druhé dějství zcela ovládli blanenští. Nejprve se v 67. minutě prosadil Williams a o minutu později navýšil vedení Smrčka. Poté následovalo množství neproměněných šancí ze strany Blanska. Dvě minuty před koncem přidal po rohu Porče svojí druhou branku v utkání Williams a upravil tak na konečných 3:0.

přátelské utkání , 21. ledna 2023, FK Blansko - FK Kunštát

3:0

0:0

FK Kunštát

Branky: 67. a 88. Williams, 68. Smrčka
Rozhodčí: Machorek – Korčák, Burgr

Kubica (58. Nešetřil) - Fiala, Černý, Šíp, Porč - Nash, Psota - Rajčinec, Šedivý, Williams - Chloupek
Střídali: Feik, Dano, Smrčka, Zúbek, Holman

Loukota - Videman, Zeman Roman, Janíček, Hanák, Gracias, Macko, Sehnal, Novotný, Štencl, testovaný hráč
Střídali: Lick, Včelík, Konečný
Trenér: Vladan Horák

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Hned ve 2. minutě Rajčinec vysunul Šedivého, jenž se v pokutovém území zbavil obránce a hledal nabíhajícího spoluhráče. Obrana hostí však přihrávku odklidila do bezpečí. Ve 14. minutě poprvé zahrozili hosté. Videmanův povedený centr se snesl na hlavu exblanenského Štencla, který ovšem v dobré pozici netrefil míč ideálně. O chvíli později našel Williams za malým vápnem volného Psotu, jemuž překazil gólovou radost skvělým zákrokem Loukota.

Následně se po přihrávce Feika ocitl v jasné příležitosti také Holman, jeho střelu k bližší tyči kryl opět Loukota. Ve 30. minutě měli hosté k dispozici přímý kop z dobrých 25 metrů. K exekuci se postavil útočník Štencl a se střelou přes zeď si Kubica bez problému poradil. O minutu později se po chybě Dana zmocnil míče Sehnal, obhodil si obránce a svojí povedenou individuální akci zakončil tvrdou střelou doprostřed branky.

Ve 35. minutě se po přiklepnutí od Smrčky hnal do šance Šedivý, akci ale utnul včasným vyběhnutím Loukota. O 5 minut později chyboval v rozehrávce Zúbek a Sehnal postupoval sám na Kubicu. Nováček v brance Blanska se však překonat nenechal a dobrým zákrokem udržel bezbrankový stav. Krátce nato se do šance řítil z levé strany Novotný, ale svůj únik zakončil střelou mimo tři tyče. První poločas tedy branku nenabídl.

Od začátku druhého poločasu kontrolovali míč povětšinu času domácí fotbalisté a postupně přicházely i šance. Nejprve v 60. minutě netrefil odkrytou branku Williams. 5 minut nato se prodral do zakončení Šedivý. Loukota vyrazil míč zpět k nohám blanenského středopolaře, ten jej přiklepl Smrčkovi, který ovšem nedokázal prostřelit shluk hostujících obránců. Následně se Šedivému nepovedlo usměrnit míč do sítě po centru z pravé strany.

V 67. minutě se poprvé měnilo skóre. Po chybě obrany se dostal k míči na velkém vápně osamocený Šedivý, jenž tváří v tvář brankáři ještě přihrál do výhodnější pozice Williamsovi a pro něj už nebyl problém dopravit míč do odkryté branky. O minutu později Holman krásným centrem zleva oslovil Smrčku a ten se nemýlil. Hosty tyto dvě rychlé branky natolik rozhodily, že ihned po rozehrávce ze středového kruhu se po přihrávce Smrčky ocitl v další jasné šanci Williams, branku ovšem netrefil.

V 71. minutě napřáhl za vápnem Smrčka a jeho nádherný pokus skončil na břevně. O 10 minut později si přebral dlouhou přihrávku Porč, kličkou se zbavil brankáře, ale střelu do prázdné branky zastavil jeden z obránců. V 87. minutě se po levé straně prosmýkl Šedivý, předložil míč na malé vápno Holmanovi, jehož fantasticky vychytal Loukota. 2 minuty před koncem se po rohovém kopu Porče dostal k zakončení Williams a střelou z první k pravé tyči uzavřel na konečných 3:0.

Další utkání sehrají blanenští fotbalisté v sobotu 28. ledna, kdy na stadionu v Mlýnské ulici přivítají FC Slovan Rosice. Utkání startuje v 10:30.