B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zvládli reparát za minulé nevydařené utkání v Pelhřimově na výbornou. V domácím prostředí zdolali svěřenci kouče Hajského dosavadní nejlepší celek jarní části SFK Vrchovinu brankou Jana Trtílka 1:0 a posunuli se v tabulce na skvělou pátou příčku.

28. kolo , 31. května 2014, FK Blansko - SFK Vrchovina

SFK Vrchovina

Branka: 52. Trtílek
ŽK: 32. Trtílek - 26. M. Buchta, 44. L. Smetana, 77. Dvořáček, 84. P. Smetana
Rozhodčí: Podaný - Buček, Zaplatilová
Delegát: Kuba

Juran - Gromský, Müller, Čoupek, R. Buchta - Nečas (C), Šplíchal, T. Zouhar, Pospíšil (79. Horáček) - Trtílek (87. M. Skoupý), Koudelka (88. Hansl)
Náhradníci: M. Skoupý, Hansl, Vágner, Horáček, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

P. Skryja - M. Buchta (74. Toufar), L. Smetana (C), Dvořáček, Follprecht - Urban, Kolařík, R. Sodomka, P. Sodomka (74. Šandera) - Komínek (66. Šmída), P. Smetana
Náhradníci: Drdla, Šmída, Šandera, Toufar
Trenér: Marek Štukhejl

Blansko vstupovalo do utkání proti nejlepšímu týmu jarní části soutěže, který dokázal zvítězit například v Rosicích a ve Vyškově, s jednoznačným cílem - napravit dojem po posledním zpackaném zápase v Pelhřimově a potěšit domácí příznivce bodovým výsledkem. Díky maximální bojovnosti a velmi preciznímu plnění defenzivních úkolů všech hráčů se to proti kombinačně vyspělejšímu mužstvu podařilo.

Úvodních dvacet minut se neslo ve velmi opatrném duchu. Svěřenci Marka Štukhejla postupně převzali díky přesnější a pohledné kombinaci iniciativu a hrozili především po rohových kopech a standardních situacích, které velmi dobře zahrával Jan Kolařík. K vážnějšímu ohrožení Juranovy branky to však nevedlo. Největší šanci prvního poločasu si tak vypracovali domácí, konkrétně ve 30. min., v níž Jan Pospíšil úhledným pasem našel rozběhnutého Jana Koudelku, který neméně zdařilou přihrávkou oslovil v pokutovém území naběhnuvšího Jana Trtílka, blanenský kanonýr však v gólové pozici branku přestřelil.

Krátce po změně stran mohl hosty po standardní situaci Jana Kolaříka a špatně zahraném ofsajd systému domácích dostat do vedení kapitán Lukáš Smetana, který tváří v tvář brankáři Juranovi míč za jeho záda neprocedil. Uhodilo tak na druhé straně. Po faulu na Jana Pospíšila se k exekuci trestného kopu postavil Jan Koudelka. Nejlepší střelec Blanska poslal centr do vápna, který brankář Petr Skryja neudržel v rukavicích a důsledný JAN TRTÍLEK ho v pádu dopravil do sítě - 1:0.

V 55. min. zavelel k vyrovnání kapitán Vrchoviny Lukáš Smetana, jehož prudká hlavička z nadějné pozice skončila vedle levé tyčky. Krátce poté mohl Jan Trtílek přidat druhou branku v utkání, když jej povedenou přihrávkou oslovil jeho útočný parťák a jmenovec Koudelka, přízemní střela domácího forvarda se otřela o levou tyč Skryjovy svatyně. V 62. min. po pasu Tomáše Zouhara si Jan Koudelka při individuální akci pohrál s Lukášem Smetanou, na jeho přihrávku v pokutovém území hostů však nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval optimálně.

Hosté siv závěru vynutili územní převahu, všechny centrované míče však Blanenští uhlídali nebo jim v této činnosti pomohl brankář Juran. Po konečném hvizdu rozhodčího Podaného tak mohli svěřenci kouče Hajského oslavit velmi cenný zisk tří bodů a opětovný posun v tabulce na výborné 5. místo.

Další výsledky 28. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Uherký Brod - Pelhřimov 3:1 (3:1), Bohunice - Velké Meziříčí 4:0 (0:0), Polná - Líšeň 0:0, Hodonín - Rosice 1:2 (0:1), Bystřice nad Pernštejnem - Bystrc 4:0 (1:0), Tasovice - Napajedla 3:1 (0:1), Stará Říše - Vyškov 2:5 (0:3)