2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Blansko - Osmé kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavedlo Blansko na hřiště exligové Jihlavy. Na Vysočině blanenští sehráli vyrovnanou partii, ve které navíc proměňovali své šance, a tak nakonec po brankách Žáka, Sukupa a dvou zásazích Kanii odvezli do Moravského krasu tři body za výhru 4:1.

8. kolo , 20. listopadu 2020, FC Vysočina Jihlava B - FK Blansko

FC Vysočina Jihlava B

1:4

0:2

Góly: 58. Arroyo - 32. Žák, 40. Sukup, 54. a 87. Kania.
Žluté karty: 65. Štefánek – 60. Štrbák, 84. Lahodný.
Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Dresler

Číž – T. Vlček, Štefánek, Křišťál – Lacko (C), Červ, Horák (46. Klobása), Tureček (46. Peřina), T. Svoboda (61. Ševčík) – Smejkal, Arroyo (83. Křivánek).

Halouska – Sukup, Vincour, Štrbák (C), Klusák – Vasiljev (75. Martin Holek), Kopičár (88. Přerovský), Lahodný, Kania (87. Helebrand) – Harba – Žák.

Blansko nemělo ideální vstup do zápasu. Hned po šesti minutách se dostal do brejku Lacko, který postupoval sám na Halousku, ale blanenský gólman si připsal výborný zákrok a svůj tým podržel. Blansko se postupem času dokázalo osmělit a notně trápilo svého soupeře. A ve 32. minutě se příznivci Blanska dočkali. Filip Žák si narazil míč s Harisem Harbou a přesnou ranou k tyči poslal svůj tým do vedení.

O osm minut později bylo v táboře Blanenských ještě veseleji. Žák posunul míč na osu hřiště, kde se do něj opřel Ondřej Sukup, jehož parádní rána skončila v pravé šibenici - 0:2. Krátce po brance Sukupa mohl ještě navýšit vedení svého týmu Lukáš Kania, ale jeho ránu zblokoval jeden z obránců. Poločas i tak ovládlo Blansko poměrem 2:0.

Na začátku druhé půle mohla Jihlava rychle snížit, ale Luis Arroyo se ani nadvakrát prosadit nedokázal. Místo toho znovu udeřilo Blansko. Kopičár výborně vybojoval a vyvezl míč na útočnou polovinu, vyslal do levého křídla Harise Harbu, který předložil míč do vápně na Lukáše Kaniu, jenž nekompromisní ránou propálil Číže - 0:3.

Reakce Jihlavy na sebe nenechala dlouho čekat. Nejprve sice Halouska perfektně vychytal Svobodu, ale v 58. minuty již byl na pokus Luise Arroya krátký, neboť po pasu z pravé strany zívala na forvarda Jihlavy prázdná branka - 1:3. O chvíli později to mohlo s Blanskem vypadat ještě hůř, ale Klobása, naštěstí pro Blansko, orazítkoval jen břevno.

Blansko se opět osmělilo v 70. minutě, ale po Klusákově pasu nedokázal Kania přesně zamířit. Osm minut před koncem se do jasné šance dostal exjihlavský Harba, jenže jeho pokus skončil jen vedle tyče. V další šanci zase Harbu vychytal Číž, i ten byl ale bez šance v 87. minutě. To si na dlouhý výkop Halousky naběhl Lukáš Kania, jenž si v samostatném úniku počínal jako mazák, když přeloboval vyběhnuvšího Číže - 4:1. Dvougólový Kania tak udělal tečku za povedeným utkáním, po kterém mohlo Blansko slavit první druholigovou výhru na hřišti soupeřů.