B l a n s k o - Daniel Přerovský nasměroval blanenské fotbalisty proměněnou penaltou k vítězství nad Uničovem, které potvrdilo nejen stoprocentní bilanci na domácím stadionu, ale také titul půlmistra pro FK Blansko. Právě s ofenzivně laděným Přerovským jsme tak nezhodnotili jen poslední zápas, ale i dosavadní úspěšnou sezónu.

Jak bys zhodnotil vítězný zápas s Uničovem?
Uničov byl asi nejtěžší soupeř, kterého jsme na domácím hřišti potkali, protože chce hrát fotbal. Ale doma si věříme, jsme tu stoprocentní a hodně nám pomohlo, že jsme byli v úvodu hodně na míči a zápas si dobře rozehráli.

Úvodní branku si vstřelil z penalty, jak si viděl samotný zákrok?
To byl podle mě jasný faul. Dlouhý balón na Urbyho (Dominik Urbančok – pozn. red.) a protihráč ho zezadu srazil, takže za mě jasná penalta.

Bylo určené, že právě ty půjdeš penaltu kopnout?
Penalty si před zápasem vždycky zkouším a teď jsem na ni byl napsán jako první, takže jsem šel. Zatím jsem tady všechny penalty dal, takhle ránou doprostřed, takže jsem věděl, kam ji kopnu i tentokrát.

Na začátku druhé půle musel trenér Zbořil několikrát zvýšit hlas. Čím si hluchou pasáž ve hře vysvětluješ?
Když nějaký tým prohrává, tak automaticky zvýší obrátky, tlak a chce nepříznivé skóre zvrátit, vstřelit gól. To se jim ale naštěstí nepodařilo a my naopak vedení pojistili.

Trenér Zbořil také mluvil o zbytečném inkasovaném gólu, jak si tuto situaci viděl ty?
Byly tam nějaké dva nebo tři propadené balóny ve vápně, nějaký souboj. Nakonec se to tam odrazilo před prázdnou branku a frajer to uklidil, takže těžko teď rychle říct, co šlo udělat jinak. Ale samozřejmě je to škoda i pro Dolíka (Martin Doležal – pozn. red.), který chytá famózně a přišel tím o další nulu.

Po podzimní části jste půlmistři, čekal jsi před sezónou, že by mohlo něco podobného nastat?
Abych byl upřímný, tak jsem to čekal. Už jsem dostal vynadáno před začátkem sezóny od pana Merty, že nic takového nemám vykřikovat do novin (smích). Ale když jsem viděl, jaký tým tu máme, tak podle mě byla otázka času, kdy si mužstvo sedne. Třetí ligu už jsem taky hrál a vím, jaká je v ní kvalita, takže se vlastně potvrdilo, co jsem říkal před sezónou. Jsem rád, že jsme to naplnili a hráli o nejvyšší příčky, první místo je pak taková třešnička a možná i trochu dílo štěstí za to, že jsme si pro to tak šli.

Čeká vás dlouhá zimní příprava, půjde v ní něco vylepšit? Kde cítíš nějaké slabiny týmu?
To asi není otázka pro mě, to musí říct trenér. Já se nedívám na tým, ale sám na sebe, abych právě týmu mohl pomáhat. Věřím tomu, že trenér nachystá kvalitní zimní přípravu a uvidíme, jestli třeba přijdou noví hráči a jak se to tady bude vyvíjet dál.

Celý podzim vás na domácím stadionu hnaly skvělé divácké návštěvy, co bys řekl k této příjemné skutečnosti?
Upřímně, já sám bych dneska, v takovém počasí, na fotbal nevyrazil. Lidé jsou tady skvělí. Každý zápas jich přišlo kolem tisícovky a hodně si toho ceníme. Proto to vlastně děláme, jsme takoví herci, na které se lidi chodí dívat. A tím, že se vyhrává, tak to lidi baví o to víc a žerou to.

Na závěr taková odlehčující otázka na tebe, jako ofenzivního hráče. Čím si vysvětluješ, že naším nejlepším střelcem je po půlce sezóny obránce Martin Sedlo?
Sedlis je strašně pracovitej. U gólů měl docela štěstí, často se to k němu nějak odrazilo. Ale určitě tomu šel naproti a já mu to jedině přeju, proto je taky velká škoda, že se teď zranil.