Blansko - Dřel jako kůň, celých devadesát minut odjezdil na levé straně hřiště. Ani jeho snaha a nespočet centrů k brance a lepšímu výsledku nevedly, a tak i obránce Blanska David Klusák hodnotil utkání s Táborskem ve smutném tónu.

Projevila se na výkonu měsíční pauza?
Asi určitě, zápasové vytížení nám chybělo. Měsíc se nehrálo, nemohli jsme hrát ani žádný přátelák. V první půlce jsme se s tím seznamovali a během prvních patnácti minut mohli dostat snad dva góly. Udělali jsme si to sami těžké, Táborsko ale chtělo více vyhrát.

Počasí nebylo moc příjemné, jak se hrálo v tuhém dopoledni na těžkém terénu?
Je podzim, listopad, takže počasí už moc lepší nebude. Terén bohužel vydržel v lepším stavu nějakých dvacet minut, potom to bylo už jen horší a horší.

První gól padl po zbytečné chybě v rozehrávce, mohla i tato situace vyplynout z nerozehranosti?
Tam jsme, podle mě, neměli vůbec rozehrávat. Říkali jsme si, když budeme rozehrávat nebo vzadu kombinovat, tak to musí být na jistotu. Měli jsme to jednoduše hrát nahoru a tam se porvat, ne si hrát na vlastní polovině, před vápnem, na fotbalisty.

Sám si z pozice obránce hodně podporoval ofenzivu. Proč podle tebe vytoužený gól nepadl?
Chybělo nám to, co mělo Táborsko. Oni prostě víc chtěli, my jsme nesbírali odražené balóny, byli jsme všude o krok později. K tomu si myslím, že i terén nám vůbec nepřál. Táborsko se dostalo do vedení, postavilo se v obraně do bloku a hrálo na brejky, z čehož pramenil i druhý gól.

Po jednom odehraném zápase vás čeká dvoutýdenní pauza, co na to říkáš?
Já toto nechápu. Jestli to někdo dělá naschvál? Měsíc jsme čekali, odehráli jeden zápas a teď budeme stát zase čtrnáct dní. Počasí už lepší nebude, hřiště taky lepší nebudou, takže opravdu nevím, proč třeba nemáme vložený zápas ve středu, abychom hráli.