2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Poprvé v sezóně vyšli fotbalisté A týmu FK Blansko v domácím prostředí bodově i střelecky naprázdno. Svěřenci trenéra Zbořila prohráli s Uherským Brodem 0:1, když jedinou branku vstřelil v 50. minutě z pokutového kopu Martin Pacl.

Hrací doba: 45+0 ; 45+1

Prosecký - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček - P. Mezlík - Chloupek (72. Jarůšek), Nečas (C) (68. Kratochvíl), Trtílek, Buchta - P. Švancara
Náhradníci: Jarůšek, Kratochvíl, Flachs, Veselý
Trenér: Zbyněk Zbořil

Kohoutek - M. Pochylý, Vrága, M. David (C), Sedláček - Dolina, Hruboš, Večeřa (85. Nevařil), Pacl - Jaroněk (67. Michalec), Mančík (77. Kúdela)
Náhradníci: Kúdela, Nevařil, Michalec, Man
Trenér: Martin Onda

Domácí chtěli navázat na tříbodový zisk z Havlíčkova Brodu a poprvé porazit ten Uherský. Z devíti předchozích vzájemných utkání totiž s tímto týmem nedokázali vyhrát. Vzájemná bilance čítala 0 výher Blanska - 5 remíz - 4 výhry Uherského Brodu, skóre 7:12 v neprospěch Blanska.

Za prolomením nepříznivé série vykročili svěřenci trenéra Zbořila rázně. Už v úvodní minutě střílel po rohu Švancary Chloupek a míč tečoval na pravou tyč Müller. Prakticky vzápětí ve výhodné pozici ve vápně nesedla střela Chloupkovi. Také v dalším průběhu první půle měli domácí více ze hry. Na začátku 16. minuty našel Švancara ve vápně Chloupka, jeho střelu obrana hostů zblokovala. Blanenští si za první poločas vybojovali možnost zahrávat několik rohových kopů a standardních situací, hosté však všechny tyto situace ustáli bez úhony.

Svěřencům trenéra Ondy se podařilo nejvážněji ohrozit domácí branku ve 40. minutě, když Prosecký vyrazil střelu Pacla, dorážející Večeřa následně přestřelil.

Také v úvodní minutě druhé půle měli domácí velmi blízko ke vstřelení branky. Po centru Gromského sklepl Trtílek míč Nečasovi, který však nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Kohoutka. Jako blesk z čistého nebe přišel ve 49. minutě rozhodující moment utkání. Centr Pacla přistál ve vápně na ruce Müllera a rozhodčí nařídil pokutový kop. MARTIN PACL míč poslal bezpečně k levé tyči a Blansko tak po 401 minutách na domácím hřišti inkasovalo branku - 0:1.

Vyrovnání mohlo následovat vzápětí. Po faulu na unikajícího Trtílka v 54. minutě se k exekuci trestného kopu postavil Švancara, jeho povedená střela přes zeď se zastavila na pravé tyči. V dalším průběhu se domácí snažili najít klíč k překonání hostující obrany, ale další vyložené šance už si vypracovat nedokázali. A když na druhé straně v 64. min. neskórovali Dolina a o deset minut později z trestného kopu také Pochylý, skončilo utkání hubeným vítězstvím hostů. Poprvé v letošní sezóně tak Blanenští prohráli na domácím trávníku, aniž by dokázali vstřelit branku.

Reparát mohou svěřenci trenéra Zbořila složit již tuto středu 4. května, kdy od 16:30 hostí na stadionu na Údolní v předehrávce 30. kola FK Šumperk.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - ČSK Uherský Brod 0:1 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 24. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Hodonín 2:4 (0:0), Rosice - Ždírec nad Doubravou 4:0 (3:0), Přerov - Šumperk 1:2 (1:1), Tasovice - Havlíčkův Brod 1:1 (0:0), Kozlovice - Pelhřimov 4:0 (1:0), Vrchovina - Stará Říše 2:1 (0:1), Polná - Žďár nad Sázavou 2:0 (1:0)