2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

V e l m e z / B l a n s k o - Úspěšný vstup do nového ročníku Moravskoslezské dorostenecké divize, skupiny D ze strany dorosteneckých týmů pokračuje. Svěřenci trenérů Davida Jarůška a Zdeňka Veselého navázali na úvodní domácí výhry nad Kyjovem a odvezli si všechny body také z Velkého Meziříčí.
3. kolo divize D dorostu, mladší dorost
sobota 22. 8. 2015, 12:30 | stadion FC Velké Meziříčí, U Tržiště 841
FC Velké Meziříčí - FK Blansko 2:4 (1:2)
Branky:
37. Dubec, 57. Zedník - 26. a 47. Gansukh, 29. Prudil z pen., 73. D. Šmerda
Sestava: Veselý - Pačovský, Feik, Mlčoušek (80. Luk. Pernica), R. Souček, Gregor, D. Šmerda (C), Prudil, Gansukh, Ševčík (63. Němec), Mar. Sehnal (80. M. Doležel)
Náhradníci: Pernica, Doležel, Němec, Šenkeřík
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda

Hodnocení trenéra Zdeňka Veselého: „Ve druhém kole jsme zavítali na hřiště Velkého Meziříčí, které v 1. kole rozstřílelo Spartu Brno na její půdě 7:2, k utkání jsme proto přistupovali s patřičným respektem. Od začátku utkání jsme však byli lepším celkem a velmi záhy jsme si začali vytvářet jednu brankovou příležitost za druhou. Dlouho se nám tyto příležitosti nedařilo proměňovat, takže vedení jsme se ujali až ve 26. minutě, když Gansukh po samostatné akci z pravé strany prostřelil brankáře domácích - 0:1. Krátce nato po další vydařené kombinaci vlétl do šestnáctky domácích Šmerda, byl faulován a z nařízené penalty se nemýlil Prudil - 0:2. I potom jsme pokračovali v dobrém výkonu a také v zahazování šancí. Takže přišel zákonitý trest – tři minuty před přestávkou naši hráči reklamovali ofsajd hostujícího hráče, místo toho aby situaci dohráli, a Dubec nadvakrát dokázal překonat Veselého - 1:2. Místo toho, abychom po prvním poločase vedli rozdílem nejméně pěti branek, bylo to o gól. Po přestávkovém „rozboru“ situace jsme nastoupili do druhého poločasu s cílem neinkasovat a z brejkových situací navýšit naše vedení. Domácí nasadili do druhého poločasu do útoku hráče s číslem 17 Lukáše Houdka, který začal hned od začátku druhé půle naši obranu řádně provětrávat. Po jeho první akci z naší pravé strany a závaru v naší šestnáctce stříleli domácí do napůl odkryté branky, naštěstí vedle. Přesto jsme to byli nejprve my, kdo ve druhém poločase skóroval, když se poněkolikáté svou rychlostí dostal za záda domácí obrany Gansukh a chytře obstřelil domácího brankáře - 1:3. Potom začal znovu úřadovat Houdek, nejprve prošel z naší pravé strany a jeho střela skončila těsně vedle, poté po akci z naší levé strany předložil míč do vyložené situace Zedníkovi a ten nezaváhal - 2:3. V následující pasáži zápasu už ztratila naše hra kvalitu, byl to jen boj o to, abychom neinkasovali. Vysvobození přišlo v 73. minutě, když unikajícího Gansukha zezadu sestřelil na rohu vápna domácí obránce, za což (pro nás nepochopitelně) uviděl jen žlutou kartu. Při zahrávání následného přímého kopu si Šmerda všiml špatného postavení brankáře, který očekával centr do vápna, a mazácky poslal míč po zemi k bližší tyči. Na tuto střelu domácí brankář nedokázal reagovat - 2:4. Poté už se utkání spíš dohrávalo. V utkání můžeme být spokojeni s hrou do 37. minuty, kdy jsme měli kvalitní pohyb, dokázali jsme dobře kombinovat a vytvářet si šance a soupeře jsme nepustili do hry. Šance jsme však opět neproměňovali a proto jsme se prakticky celý druhý poločas strachovali o výsledek.“