B l a n s k o - Třetím kolem pokračuje o víkendu Moravskoslezská liga. Fotbalisté FK Blansko hostí v sobotu od 16:30 na hřišti v Rájci-Jestřebí jednoho z aspirantů na boj o postup do druhé ligy SK Uničov.
Blanenští fotbalisté chtějí potvrdit body z Mohelnice. Proti Uničovu nastoupí v Rájci-Jestřebí. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila nemohou odehrát sobotní utkání na svém trávníku, a proto se na 3. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy proti Uničovu stěhují. Před utkáním proběhne poděkování Petru Švancarovi za minulou sezonu odehranou v blanenském týmu.

„Jak hodně pršelo, trávník se podmáčel a na zhruba padesáti procentech plochy se objevila plíseň. Museli jsme to řešit regenerací trávníku, asi čtrnáct dní až tři týdny by se na něm nemělo vůbec hrát. Dohodli jsme se s Rájcem, že utkání odehrajeme u nich," vysvětluje předseda klubu Jiří Crha důvody, proč se dějiště domácího zápasu přesouvá. Blansko nemůže pro duel využít ani druhé hřiště na Mlýnské, protože zde se momentálně instaluje umělý trávník.

Zatím je jistý přesun pouze jednoho zápasu, o dalším se rozhodne až týden předem podle stavu trávníku.

Před utkáním proběhne poděkování Petru Švancarovi za minulou sezonu, v níž bavil diváky, přiváděl k šílenství rozhodčí, ale hlavně Blansku velkou měrou přispěl k zisku titulu a postupu do třetí ligy.

„Petr Švancara udělal pro náš klub v minulé sezoně strašně moc. Byl obrovským oživením fotbalu v Blansku. Je to ikona, showman a výborný fotbalista, začali na něj chodit diváci, a vlastně jsme díky němu postoupili, protože kdyby nedal v zápase s Hodonínem v poslední minutě gól, tak jsme nebyli první. Určitě se sluší mu poděkovat," vzpomněl Crha jedno z rozhodujících utkání minulé sezony, v němž populární „Mercedes" zachránil remízu na poslední chvíli a nepustil Hodonín na první místo tabulky.

Blansko touží proti Uničovu potvrdit bodový zisk z Mohelnice. Po těsné domácí prohře s Hlučínem přišla možná až překvapivě jednoznačná výhra 3:0, která by měla být pro mladý tým odrazovým můstkem do dalších zápasů. „Pořád musíme hrát ten náš poctivý fotbal na rychlý přechod. Jsem rád za kluky, že nám to vyšlo. Dokázali si, že to půjde," těšilo trenéra Zbořila.

Uničov má velmi zkušený tým, který patří mezi jedny z favoritů Moravskoslezské ligy. V prvním kole remizoval s Líšní 1:1 a ve druhém porazil Velké Meziříčí 4:2. „Body z venku mají dvojnásobnou cenu a s Uničovem bychom chtěli výhru potvrdit, i když máme těžký los a všichni tři soupeři, které máme na začátku, jsou mužstva, od kterých se očekává, že budou hrát v horní polovině tabulky. Uničov je hodně silný a nepříjemný soupeř, bude to těžké," dodává předseda blanenského klubu.

Utkání FK Blansko - SK Uničov se hraje v sobotu 20. 8. 2016 od 16:30 na stadionu FK Rájec-Jestřebí (Sportovní 603, Rájec-Jestřebí).
rozhodčí utkání: Jakub Vojkovský - Jakub Bureš, Karel Mikeska, delegát: Jaroslav Káňa.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - SK Uničov od 16:30

Další zápasy 3. kola Moravskoslezské ligy (20. a 21. 8. 2016):
so, 10:15: Sigma Olomouc B - 1. HFK Olomouc, 16:30: Líšeň - Třebíč, Hlučín - Mohelnice, Hulín - Petřkovice, Vyškov - Zlín B
ne, 10:15: Velké Meziříčí - Kroměříž, 10:30: Otrokovice - Slovácko B

Poslední vzájemné utkání

MSFL, sezóna 2008/09, 21. kolo, neděle 19. 4. 2009, 10:15 | stadion SK Uničov
SK Uničov - FK APOS Blansko 2:1 (0:1)
Branky: 62. Krajčovič, 86. Vejvoda - 40. M. Sehnal, ŽK: Novosad - K. Švancara, Hájek, Rozhodčí: Proske - Priesol, Šalata, Delegát: Valošek, Diváků: 398
Uničov: Dragon - Juřátek, Novosad, Vejvoda (C), Krajčovič - Stoklásek (89. Vybíhal), Toman, Žmolík, Švajda - Řehák (60. Hloušek), Hrubý (90. Tomáš)
Trenér: Zdeněk Strouhal
Blansko: K. Švancara - Bubeníček, Filip, Karaffa, Hájek - Čejka (81. Janíček), Klimeš (68. Lazarov), Kleveta, Bednář - Traxl, M. Sehnal (C)