Blansko - Blanenští fotbalisté míří po konci reprezentační pauzy vstříc dalšímu utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V pátek 20. listopadu zamíří na hřiště nepříjemné Jihlavy. Utkání začíná v 13:30 a můžete jej živě sledovat na webu klubu z Vysočiny.

Blansko už notně vyhlíží další ligový zápas. Po dlouhé pauze způsobené přísnými opatřeními v republice odehráli svěřenci Oldřicha Machaly jeden zápas. V něm Blansko hostilo Táborsko a tým z jihu Čech si s blanenským mančaftem poradil poměrem 0:2. „Chybělo nám úplně všechno. Obranná fáze byla špatná, v ofenzivě jsme pořádně nevystřelili na bránu, neměli jsme odražené balóny. Není moc co hodnotit, hodně mě to mrzí,” neskrýval zklamání z výkonu svých svěřenců Machala.

Po utkání s Táborskem přerušila první a druhou ligu plánovaná reprezentační pauza a fotbalisté Blanska stáli dalších 12 dní. Zápas s Jihlavou tak bude pro jihomoravský celek možností, jak si zlepšit renomé u fanoušků. „Už se nemůžu dočkat. Chci odčinit nepovedený zápas a přivést do Blanska nějaké body,” má jasno záložník blanenských fotbalistů Filip Žák.

Jihlava však nebude jednoduchým oříškem. Tým z Vysočiny je sice na osmé příčce, ale v minulých letech bojoval o postup do F:L. Významnou motivací pro domácí bude zcela jistě fakt, že na domácí půdě získal letos jen jeden bod, za remízu s Líšní. Dva další zápasy svěřenci Aleše Křečka prohráli. Ten první poměrem 3:4 s Hradcem Králové, ten druhý 1:2 s Prostějovem. Nejlepším střelcem Vysočiny je Filip Vedral společně s Tomášem Smejkalem. Oba si do statistik zapsali tři vstřelené branky.

Blanenští jsou si síly Jihlavy vědomi, do karet jim však hraje fakt, že tým jihlavských fotbalistů nedisponuje zkušeným, ale výrazně mladým kádrem. „Jihlava bude kvalitni soupeř, mají mladé, ale dobré mužstvo, které předvádí rychlý a velmi běhavý fotbal,” ví Filip Žák. Poslední soutěžní duel odehrála Jihlava proti pražské Dukle, se kterou předvedla houževnatý výkon a z Julisky si odvezla překvapivý bod za remízu 3:3.

Sestava Jihlavy z utkání s Duklou Praha:

Lancman – Vedral, Štefánek, Vlček – Lacko, Červ – Křišťál, Shudeiwa (65. Ševčík), Horák - Smejkal, Arroyo (90+2. Araujo-Wilson).