Filip Žák vstřelil proti Žižkovu svoji premiérovou branku ve FN:L, když po rohu napálil míč do sítě nekompromisně z voleje. Bohužel byl ale jediným blanenským střelcem, a tak ani jeho pohledná rána body nepřinesla a se spoluhráči musel skousnout porážku 1:2.

Jaký to byl zápas s Žižkovem?

Asi bych to rozdělil na dvě části. Před červenou kartou a po ní, protože vyloučení nám paradoxně pomohlo. Začali jsme po něm více hrát a škoda, že jsme nevyrovnali. Celkově to byl ale těžký zápas, Žižkov byl výborný soupeř. Mají hodně zkušené hráče a dobrou osu tvořenou Švengerem, Pudilem a Divišem. Potvrzují, že budou chtít hrát nahoře a rvát se o postup. Nakonec je tedy škoda, že nám to o jeden gól uteklo.

Právě ty si vstřelil jedinou branku Blanska, mohl bys situaci popsat z vlastního pohledu?

Byl to klasický gól z rohu. Vazka (Tomáš Vasiljev - pozn. red.) poslal výborný centr, já si odskočil na zadní tyči a z voleje jsem to trefil. Spadlo to tam.

Šance jste měli už v první půli, proč jste se nedostali do vedení?

Šancí bylo dost, bohužel jsme je neproměnili. Do vedení jsme mohli jít už v 5. minutě, poté jsme tam měli nějaké náznaky. Chyběl nám vždycky malý kousek a přesně o těchto detailech to je.

Jaké to bylo zahrát si například proti Danielu Pudilovi, bývalému reprezentantovi se zkušenostmi z Anglie, Itálie, Španělska i Belgie?

Je určitě super, že si můžeme zahrát i s hráči, kteří mají takové zkušenosti. Bylo hodně vidět, že toho má tolik za sebou, takže jedině respekt před ním.

Fanoušků přišlo méně díky omezené kapacitě, přesto vás neúnavně hnali. Co říct k nim?

Klobouk dolů před lidma. Jsou výborní, chtěl bych jim moc poděkovat a doufám, že nás přijdou podpořit i v dalším utkání. Smekám před nimi klobouk, jsou opravdu výborní.

Máte za sebou pět utkání v FN:L, jak tedy hodnotíš výkony mužstva?

Musím říct, že se posouváme určitě nahoru. První dva zápasy jsme podle mě odehráli špatně, tam byla vidět taková nováčkovská daň, kdy jsme si trochu osahávali soutěž. Ale myslím, že jdeme nahoru, což jsme potvrdili dobrými zápasy s Duklou nebo Varnsdorfu. Jenom škoda, že jsme na to nenavázali s Žižkovem, ale cítím, že máme dobré mužstvo.