2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Všechny body museli přenechat fotbalisté Blanska svému soupeři. Na domácí půdě podlehli Hlučínu 0:1 kvůli gólu zkraje druhé půle, o čemž po utkání mluvil trenér Petr Vašíček. Podle něj by duelu mnohem více slušela remíza.

Jak hodnotíte utkání, v němž jste těsně podlehli Hlučínu?
Z pozice nezaujatého diváka šlo o velmi dobrý zápas třetí nejvyšší soutěže. Oba týmy jsou kvalitní a dobře se na soupeře připravily. A to po stránce taktické i herní. Našim hráčům jsem říkal, že o výsledku rozhodnou jedna dvě šance, což se naplno potvrdilo. V první půlce jsme neproměnili naše možnosti a soupeř z jedné situace dal rozdílový gól.

Nebyla pro vás varovným prstem branka hostů už z první půle, která ale nebyla uznána?
Tyto věci bych úplně nespojoval, protože tam byl jasný ofsajd. Neviděl bych v tom nějakou posloupnost. Přiznám, že když hosté vstřelili rozhodující gól, tak jsme všichni tři trenéři dávali něco dohromady a nevím přesně, jak padl. Nicméně asi došlo k chybě vzhledem k finální fázi, když jde hráč sám na bránu. To se prostě nesmí stát. Možná jsme byli ještě v kabině.

Je vám výsledku líto?
Je to škoda. Osobně se domnívám, že to byl remízový zápas a asi tak měl skončit. Fotbal ovšem bývá někdy krutý, což jsme tentokrát poznali. Hlučín umí jednoduše trestat, a když vycítí chybu soupeře, umí ji proměnit. Také v utkáních předtím bylo vidět, že tuto činnost zvládá perfektně.

Do branky se po pauze vrátil Petr Nešetřil. Jak se vám jevil?
Už nějakou dobu chceme, aby Petr Nešetřil tady byl do budoucna brankář číslo jedna. Věděli jsme, že nastoupí, i když třeba záskok za něj byl kvalitní. Petr nás podržel a na gólu vinu nemá, ba naopak. Když jsme později hru otevřeli, ještě tam jednu šanci vychytal. On samozřejmě ví, že má ještě nějaké slabiny. Trochu ho limituje jeho zranění, hlavně při výkopech, a po sezóně půjde na lehkou operaci. Jinak si však myslím, že mužstvo výborně podržel.

Blansko aktuálně sužuje marodka. Vyhlížíte konec podzimu, aby se tým dal trochu dohromady?
Je to dlouhé pro všechny. Projevuje se, že někteří fotbalisté chybí – stejně jako minule v Uničově. Třeba Štěpán Alexa odehrál velmi dobrý zápas, ale přece jen zkušenosti Tomáše Machálka nám trošku schází. V těchto duelech se to potvrdilo a myslím si, že kdybychom byli kompletní, zahrozíme více z obou stran. Vyhlížíme přestávku a tahouni, kteří nastupují od začátku ročníku, toho možná už mají dost. Osmnáct týmů v MSFL je opravdu poměrně hodně.

V závěru druhé půle jste se ještě dožadovali penalty po zákroku na Macha. Jak jste situaci viděl?
Osobně bych řekl, že to penalta byla, jenže člověk musí situaci ještě vidět znovu. Každopádně Marek Mach nepatří k hráčům, kteří by padali jen tak. Od toho tam však je rozhodčí, jenž by situaci případně pískl. Bohužel pro nás se tak nestalo.

Autor: Tadeáš Mima