B l a n s k o - V nedělním utkání dovedl své mužstvo s kapitánskou páskou na ruce k již jedenáctému jarnímu bodu. Záložník Jan Nečas však tentokrát podobně jako celý tým nehodnotil výkon mužstva v prvním poločase příliš pozitivně.
Po slibné úvodní čtvrthodině a inkasované brance Blansko vypadlo z role a jeho výkon byl až do poločasové pauzy bezkrevný. „My jsme hráli bez pohybu a důrazu. Soupeř vyčkával a bylo na něm vidět, že je víc hladový. V klíčových situacích byl důraznější a získával odražené míče. Tohle vše se sešlo při inkasované brance, kde jsme několik soubojů prohráli a nedostoupili jsme hráče. Byla to pro nás facka, ale bohužel jsme se z ní nedokázali až do poločasu nějak vzchopit,“ popisoval zklamaně blanenský kapitán.

Do druhého poločasu nastoupilo Blansko se dvěma změnami v základní sestavě a jeho aktivita směrem dopředu se s postupem času stupňovala. „V kabině jsme si říkali, že je potřeba zlepšit ty věci, o kterých jsem mluvil a které nám vůbec nefungovaly. Podařilo se nám díky Honzovi Koudelkovi vyrovnat. Bylo na nás vidět, že chceme vstřelit vítěznou branku, která padnout mohla. Bohužel se tak nestalo. V minulém domácím utkání s Hodonínem se k nám v závěru přiklonilo štěstí a dali jsme tři branky. Dnes jsme takové štěstí neměli, tak třeba to vyjde zase v jiném utkání. Před utkáním by pro nás bod byl málo. Vzhledem k jeho průběhu jsme však spokojeni. Bohunice od nás mají stejný odstup jako před zápasem. Celkově máme docela dost bodů, takže věřím, že sezóna pro nás dopadne dobře,“ dodal optimisticky Jan Nečas.

Nedělní utkání na stadionu na Údolní okořenila přítomnost brněnského útočníka, toho času ve službách 1. FK Příbram, Petra Švancary. Ten se v současné době zotavuje po operaci kolena. „Petra Švancaru já osobně mám rád. Pamatuji si, že tady v Blansku hrál nějaký exhibiční zápas (5. června 2008 v utkání Zbrojovky 78 proti výběru fotbalistů a hokejistů Petr Švancara zaznamenal hattrick, pozn. autora). Je to velký bavič a šoumen a z každého jeho gesta je vidět, že se fotbalem baví, což je mi hodně blízké. Sedí mi jako fotbalista i člověk, myslím si, že ho mají rádi i ostatní kluci v týmu,“ řekl na adresu brněnského patriota Jan Nečas.