B l a n s k o - Úspěšná mise trenéra Jiřího Hajského u fotbalistů FK Blansko je u konce. Mistr republiky z roku 1978 se Zbrojovkou Brno po vzájemné dohodě v klubu nebude pokračovat. Jeho další štací bude celek AFK Tišnov.
Jiří Hajský převzal A tým FK Blansko po Karlu Jarůškovi po úspěšném podzimu 2012 během zimní přestávky před rokem a půl. I po odchodu pěti hráčů základní sestavy se mu podařilo po dvou letech vrátit Blansko do divize. Premiérová sezóna po návratu navíc dopadla pro nováčka více než pozitivně. K podzimním 18 bodům mužstvo na jaře přidalo 24 a s celkovým ziskem 42 bodů obsadilo výborné 5. místo, což je nejlepší umístění klubu od postupové sezóny do MSFL v roce 2008.

Na tyto úspěchy však již zkušený lodivod v Blansku v příští sezóně nenaváže. Rozhodl se totiž v klubu skončit a přijal nabídku vést celek AFK Tišnov. „Bylo to pro mě těžké rozhodování, ale zvolil jsem jistotu na úkor sportovního hlediska. V Tišnově mi nabídli smlouvu na 2 roky za velmi slušných podmínek. Odcházím s těžkým srdcem, protože v Blansku sem měl kolem sebe lidi, kteří mi hodně pomáhali, počínaje vedoucím mužstva Františkem Fialou, Sašou Malitsem a Radimem Bubeníčkem. Fotbal bohužel takové situace přináší. Na druhou stranu si myslím, že je lepší odejít, když se mužstvu daří, než aby po dvou měsících na mě někdo nadával, když ty výsledky třeba nebudou,“ vysvětluje důvody svého rozhodnutí Jiří Hajský.

Mistr ligy z roku 1978 Blansko vedl ve 45 utkáních a dosáhl bilance 21 výher, 10 remíz, 14 porážek, skóre 85:65, 73 bodů. Jeho již bývalý tým dokonce spolu s postupujícím Vyškovem obsadil první příčku v tabulce vstřelených branek ve druhých poločasech. Do sítě soupeřů jich nasázel 37, tedy o jednu víc než druhý celek tabulky Slovan Rosice. „Ze sportovního hlediska hodnotím své působení velmi pozitivně a převažují ve mě velmi dobré pocity. S mužstvem i s lidmi okolo se mi pracovalo velice dobře. V Blansku se podařilo vybudovat velmi dobrý základ, na kterém se dá stavět. V zimní přestávce do mladého a perspektivního mužstva přišli dva zkušení a velmi kvalitní hráči v podobě Petra Čoupka a Jana Koudelky, kteří hráli jak se říká první housle. Přesně takové typy nám na podzim chyběly. Je škoda, že v podstatě celou sezónu absentoval vinou zranění kapitán Radim Bubeníček, mohlo to být třeba ještě lepší,“ uzavřel Jiří Hajský.

Vedení klubu touto cestou děkuje Jiřímu Hajskému za výbornou práci, kterou pro FK Blansko odvedl a přeje mu v jeho dalším angažmá mnoho úspěchů. O složení realizačního týmu A mužstva pro sezónu 2014/15 nyní probíhají jednání. O jejich výsledcích vás budeme informovat.
Generální partner FK Blansko