Blansko - Blanenský lodivod Zbyněk Zbořil mohl být po domácím zápase znovu spokojený, Blansko totiž na svém stadionu i na sedmý pokus zvítězilo. S prázdnou se tentokrát vracel Frýdek - Místek.

Blanenským fanouškům se představil kvalitní protivník a jeden z aspirantů na postup. Podle toho také utkání vypadalo. “Čekal jsem druholigový zápas, hodně bojovný, s množstvím soubojů. A myslím si, že se to i potvrdilo, protože utkání bylo více bojovné než fotbalové,” zhodnotil na úvod Zbyněk Zbořil.

Na stadionu v Údolní ulici byl k vidění šlágr kola, neboť druhý tým tabulky hostil třetí, když rozdíl mezi celky byl jediný bod. “Své asi sehrála i důležitost zápasu. Frýdek je samozřejmě největší favorit na postup, už loni si ho nechal utéct v posledním kole. Takže jsem věděl, že to bude vážně těžký zápas a jsem rád, že jsme to vydřeli,” řekl blanenský trenér.

Fotbalisté FK Blansko se dostali do vedení v 20. minutě zásluhou Filipa Žáka, jehož gól se nakonec ukázal jako jediný i přesto, že k vidění byly další šance. “Některé akce jsme nevyřešili dobře fotbalově, to bylo něco na moje nervy,” usmál se Zbořil a pokračoval v hodnocení. “Například se Sigmou to byl z naší strany lepší zápas, snesl přísná měřítka. Dnes jsme mohli rozhodnout ještě v první půli při dalších dvou velkých vyložených šancích, místo toho jsme se ale klepali až do konce při každém nákopu soupeře,” uvedl trenér.

Své sehrál i těžký terén, s kterým se museli všichni aktéři zápasu vypořádat. “Tak už to teď bude až do konce podzimní části. Dva dny tady silně pršelo, takže terén byl hodně podmáčený a kvalitu hry to samozřejmě ovlivnilo,” vyjádřil se Zbořil k těžkým podmínkám.

Ten se znovu pokusil najít odpověď na otázku, proč je doma Blansko stoprocentní, zatímco venku ještě nevyhrálo. “Doma dřeme a vítězíme, venku to dře zase nám a venkovní bIlance není dobrá. Ale jako žádnou satisfakci k porážce v Petřkovicích výhru nad silným Frýdkem nebereme, nejlepším způsobem, jak z toho ven, bude vyhrát za týden na Slovácku,” řekl Zbořil jasně.

Blanenským fanouškům se po dlouhé době představil také exligový Michal Ordoš, který naskočil do hry v 63. minutě. S jakými plány ho Zbořil na hřiště posílal a jak se mu výkon Ordoše zamlouval? “Michal trénuje naplno týden, takže jsme se domluvili, že bude schopen v tempu zvládnou posledních 25-30 minut. Zbytečně jsme se na útočné polovině připravovali o balóny, takže Michal měl hru hlavně uklidnit a přestože sám ví, že některé věci měl řešit jinak, jednoznačně přinesl do hry kvalitu,” uzavřel Zbyněk Zbořil hodnocení.