Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Jisté zákroky a klid mezi třemi tyčemi předváděl po celý průběh 19. ročníku Memoriálu Dana Němce brankář Jiří Floder. Ten v pěti utkáních inkasoval jedinou branku z kopačky boskovického Antonína Preče a získal tak ocenění nejlepší brankář turnaje.
Na Memoriálu Dana Němce jste získali trofej pro vítěze. Jak celý turnaj hodnotíš?

Turnaj hodnotím jenom kladně. Po celou dobu jsme se prezentovali nejlepší hrou. Nejdůležitější bylo, že se nikdo nezranil a jako navíc jsme si připsali vítězství v celém turnaji, takže jsme spokojení.

Za celý turnaj si inkasoval pouze jednu branku a svými zákroky jsi tým několikrát podržel. Chytání v hale ti zřejmě vyhovuje...

V zimní přípravě v žácích jsme hrávali halové turnaje skoro každý týden. Vždycky jsem se na ně hodně těšil, protože si gólman v hale hodně zachytá. Dlouho jsem žádný halový turnaj nehrál, o to víc jsem se těšil. Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že dostanu jenom jeden gól, tak bych mu asi nevěřil. Velký dík patří i obraně, která bránila opravdu výborně.

Byl jsi vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, takže z osobního hlediska předpokládám panuje spokojenost...

Vždycky každé individuální ocenění potěší, byla to příjemná tečka za podzimní částí sezóny. Celý tým hrál skvěle a naše individuální ocenění s Jirkou Kratochvílem je taková třešnička na dortu.

Tento turnaj má určitá specifika - mantinely, klasický fotbalový míč. Jak si se s nimi vypořádal?

My už jsme v hale na Údolní trénovali ve středu. Já tam byl poprvé, ale na klucích bylo vidět, že už jsou na mantinely zvyklí. Míč byl normální na velký fotbal. S tím jsem se už setkal na pár turnajích. Podle mě je to horší pro hráče v poli než pro brankáře, míč jim může kamkoliv uskočit.

Jak celkově hodnotíš své čtyřměsíční působení v FK Blansko?

Působení zde hodnotím jedině kladně. Dostal jsem šanci chytat třetí ligu a zahrát si poprvé dospělý fotbal, za to jsem vděčný. Hodně mi pomohli spoluhráči, kteří mě vzali mezi sebe hodně rychle. Samozřejmě postavení v tabulce není ideální vzhledem k vývoji druhé ligy, ale myslím si, že v průběhu sezóny jsme předváděli solidní výkony. Škoda proher o gól, mohli jsme mít pár bodů navíc.

Blíží se závěr roku a vánoční svátky. Co bys popřál fanouškům FK Blansko?

Fanouškům chci poděkovat za jejich podporu při domácích, ale i venkovních zápasech. Přeji jim klidné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně zdraví, to je nejdůležitější. Dále jim přeji, aby prožili jako fanoušci Blanska, co nejlepší jarní část sezóny.