B l a n s k o - Také při posledním mistrovském utkání A týmu v tomto roce byla vedením klubu v rámci 10 letého výročí od založení FK Blansko oceněna pětice bývalých hráčů z řad Spartaku ČKD Blansko a Spartaku Metra Blansko.
Doživotní permanentní vstupenku, pamětní list a drobné pozornosti obdrželi z rukou předsedy FK Blansko a místostarosty města Blansko Ing. Jiřího Crhy a místopředsedy klubu Miloše Vašáka tito pánové.

Jiří Formánek

(nar. 3. 2. 1948 v Lažánkách)

V rodných Lažánkách započal v roce 1956 v kategorii žáků fotbalovou kariéru. Ta pokračovala přes dorost a muže v témže klubu až do roku 1975. Od roku 1982 působil jako trenér ve Spartaku Metra Blansko. V tomto klubu vedl postupně přípravku, žáky a posléze také dorostence. S B dorostem postoupil z okresního přeboru až do krajského přeboru a byl také velmi blízko postupu do Moravskoslezské ligy dorostu. Úzce spolupracoval s trenérem Ladislavem Šenkýřem. Jejich rukama prošla řada hráčů, kteří byli později oporami A mužstva FK Blansko, jako například Radim Farník, Martin Klimeš, Martin Sígl, Jan Torda a další.

Josef Kameník

(nar. 8. 12. 1951 v Němčicích)

S fotbalem začínal v roce 1961 v žácích Spartaku ČKD Blansko pod vedením trenéra Bohumila Chocholouše a později Milana Vyskočila. I v dalších letech, ať už to bylo v dorostu nebo v mužstvu dospělých, hrál pouze v tomto oddíle. Kromě fotbalu hrával současně za Spartak ČKD Blansko coby žák a dorostenec také hokej. Během vojenské základní služby hrál hokej za Duklu Planá u Mariánských Lázní. Po návratu z vojny se již věnoval výhradně fotbalu a to převážně za B mužstvo ČKD Blansko. Ke konci aktivní činnosti působil také ve výboru kopané ČKD Blansko a současně vykonával funkci asistenta trenéra u B mužstva až do sloučení s ASK Blansko v roce 2004. V současné době pomáhá v našem klubu jako člen pořadatelské služby.

František Fiala

(nar. 15. 4. 1954 ve Sloupě)

Po přestěhování do Blanska započal svoji fotbalovou kariéru ve Spartaku ČKD Blansko. V žácích působil pod trenérem Milanem Vyskočilem, v dorostu pod Karlem Zárubou a v A mužstvu pod Františkem Majerem. Coby mladému bažantovi začali jeho spoluhráči z A týmu říkat Ofuk a touto přezdívkou ho také fotbaloví kamarádi titulují dodnes. Vojenskou základní službu absolvoval v letech 1973-1975 ve VTJ Tábor a VTJ České Budějovice, kde pravidelně nastupoval na levém kraji obrany. Jeho návrat do Spartaku ČKD Blanska byl impozantní. On sám se vrátil z vojny a legendární Alexandr Malits se do ČKD vrátil z Nových Zámků. Hráčskou kariéru poté ukončil v roce 1983 ze studijních důvodů. Od ledna 2013 zastává funkci vedoucího A mužstva FK Blansko, s nímž v loňském roce postoupil do divize. Kromě toho je společně se Stanislavem Hasou hlavním organizátorem starých pánů Spartaku ČKD Blansko, hrajících pod názvem Fiala Team.

Ing. Vlastimil Pícha

(nar. 10. 1. 1956 v Krnově)

S fotbalem začínal v 9 letech v Rájci-Jestřebí, kde hrával za žáky, dorost a A mužstvo. V 19 letech ho předseda klubu Miloš Voneš a trenér František Trávníček angažovali do Spartaku ČKD Blansko. V tomto klubu strávil 15 let a vyjma krátkodobého angažmá v KPS Brno již nikdy nikam nepřestoupil. Nastupoval v útoku a charakterizovala ho výborná hra hlavou. Průměrně vstřelil za jednu sezónu 10 branek. Fotbalovou kariéru ukončil ve 34 letech a za zmínku stojí jistě fakt, že během ní nebyl nikdy vyloučen.

Ladislav Trubák

(nar. 13. 6. 1956 v Chrudimi)

S fotbalem začínal v roce 1966 v klubu TJ Transporta Chrudim na postu brankáře. Po přestěhování do Pardubic působil do roku 1975 v TJ Slovan Pardubice. V letech 1976 - 1979 následovalo angažmá v TJ Sokol Kunštát. Od roku 1980 hrál za TJ ČKD Blansko. V roce 1989 přestoupil do Spartaku Metra Blansko, kde působil jako hráč a později jako trenér mládeže a mužů až do sloučení blanenských klubů v roce 2004. Poté ještě dva roky trénoval B mužstvo FK Blansko. Fotbalem v Blansku strávil úctyhodných 26 let.

Předseda klubu Ing. Jiří Crha předává ocenění Jiřímu Formánkovi
Ocenění si přebírá Josef Kameník
Jiří Crha gratuluje Františku Fialovi
Miloš Vašák a František Fiala