P o l n á / B l a n s k o - V zápase na hřišti Polné sváděl na pozici levého obránce množství úspěšných soubojů s domácími záložníky. Obránce Robin Buchta předvedl podobně jako celý tým nejlepší výkon na jaře, který nakonec znamenal zisk jednoho bodu.
S ním by před utkáním byli Blanenští určitě spokojeni, po jeho skončení však v nich zůstala lehká hořkost, protože k vítězství bylo velmi blízko. „Dneska jsme odehráli po herní stránce naše nejlepší utkání na jaře. Konečně se nám dařila kombinace. Po přestávce jsme brzy vyrovnali a potom jsme si vytvořili několik šancí a určitě jsme si tu zasloužili vyhrát,“ hodnotil průběh zápasu Robin Buchta.

Blanenskému útočnému snažení pomohl ve druhém poločase i déšť a vítr, proti kterému museli hrát domácí. „Podmínky ke hře asi víc vyhovovali nám, než soupeři. I když jsme inkasovali dvakrát, tak jsme domácí do nějakých dalších šancí nepouštěli. Škoda, že jsme nepřidali další branky. Doufám, že jsme si to schovali na příští zápas,“ věří blanenský obránce.

Ten byl také hlavním aktérem situace ve 30. minutě, kdy ho nevybíravě srazil k zemi obránce Černý, který mohl být rád, že ho rozhodčí Ságl potrestal pouze žlutou kartou. „Dohrával jsem útočnou akci, která skončila ofsajdem. Já jsem při souboji upadl, a když už jsem byl na nohách, tak mě domácí obránce srazil k zemi. Nebyl tam vůbec balón, takže měla následovat červená karta. Kdo ten zákrok viděl, tak si udělá obrázek sám,“ uvedl svůj pohled na inkriminovanou situaci Robin Buchta, který nakonec utkání nedohrál, protože byl nucen v 89. minutě střídat. „Po souboji o míč mě bolelo koleno a nemohl jsem pořádně došlápnout. Uvidíme v týdnu, ale snad to nebude nic vážného,“ dodal blanenský bek.

Další důležitý duel čeká fotbalisty FK Blansko netradičně v neděli 27. dubna, kdy od 16:00 přivítají na stadionu na Údolní další celek, bojující o setrvání v divizi, TJ Tatran Bohunice.